Reklama

Reklama

Ruszy proces beatyfikacyjny Kapucyna, brata Kaliksta Mariana Kłoczko? Pełnił posługę na Lubelszczyźnie

Opublikowano:
Autor:

Ruszy proces beatyfikacyjny Kapucyna, brata Kaliksta Mariana Kłoczko? Pełnił posługę na Lubelszczyźnie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina O zamiarze rozpoczęcie beatyfikacyjnego Kaliksta Mariana Kłoczko poinformował arcybiskup lubelski Stanisław Budzik.

Reklama

Kalikst Marian Kłoczko (1930 - 2013) był w zakonie Kapucynów od 1951 r. Był stolarzem w klasztorach w Zakroczymiu, Lublinie Śródmieściu, Lubartowie oraz w Lublinie przy Alei Kraśnickiej, gdzie od 1981 r. pomagał przy budowie kościoła i klasztoru. Odznaczał się wyjątkową pobożnością, dla wielu osób był przewodnikiem duchowym. Zmarł 6 kwietnia 2013 r.

- Od swojej śmierci nieprzerwanie odbiera kult prywatny. Ludzie nawiedzają jego grób na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie, zapalają światła i przynoszą kwiaty. Wiele osób wzywa jego wstawiennictwa u Boga w różnych potrzebach - pisze arcybiskup Budzik w edykcie w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. 

- Zgodnie z powyższym proszę wiernych o przekazywanie wszelkich wiadomości dotyczących br. Kaliksta, które świadczą o opinii świętości lub jej przeczą, bądź ujawniają ewentualne przeszkody w sprawie.

 
W związku z koniecznością zgromadzenia wszystkich pism proszę, aby wszyscy, którzy są w posiadaniu listów, dzienników, rękopisów i innych zapisków br. Kaliksta, przekazali je bezzwłocznie do Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Po sporządzeniu poświadczonej kopii oryginały pism zostaną zwrócone właścicielom - pisze ks. arcybiskup.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy