Rejestracja na studia pierwszego stopnia na Politechnice Lubelskiej zakończyła się 10 lipca. W nowym roku akademickim Politechnika Lubelska oferuje 2160 miejsc na 29 kierunkach studiów. O przyjęcie ubiegało się ponad 4600 maturzystów, z których 3140 osób zostało zakwalifikowanych do przyjęcia.
- Liczba kandydatów pozostaje na stałym poziomie. Dodatkowo widać duże zainteresowanie nowymi kierunkami. To dobra wiadomość, zwłaszcza w czasach niżu demograficznego - podkreśla prorektor ds. studenckich prof. Paweł Droździel.
Hitami tegorocznej rekrutacji okazały się: cyberbezpieczeństwo, finanse i rachunkowość, architektura, budownictwo, inżynieria i analiza danych, sztuczna inteligencja w biznesie.
- Cyberbezpieczeństwo to nowy kierunek odpowiadający na rosnące zagrożenia w sieci, takie jak ataki hakerskie czy kradzież danych. Studenci nauczą się skutecznie im przeciwdziałać. Będą umieli też rozwiązywać problemy, z którymi w Internecie spotykają się firmy - mówi prof. Kamil Jonak, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej.
Najpopularniejsze kierunki według liczby kandydatów na jedno miejsce: Cyberbezpieczeństwo – 6,4 Finanse i rachunkowość – 4,6 Architektura – 3,5 Budownictwo – 3,4 Sztuczna inteligencja w biznesie – 3,3 Marketing i komunikacja rynkowa – 3,2 Inżynieria i analiza danych – 3,0 Najpopularniejsze kierunki według liczby zgłoszeń: Budownictwo – 402 Cyberbezpieczeństwo - 381 Informatyka – 381 Inżynieria i analiza danych – 274 Finanse i rachunkowość – 273 Elektrotechnika – 240 Mechatronika – 230.
Wyniki rekrutacji zostały opublikowane w poniedziałek (14 lipca). Zakwalifikowani mają czas do 18 lipca na złożenie dokumentów w wydziałowych komisjach rekrutacyjnych.
Oprócz tego, do 17 lipca przedłużona jest rejestracja na następujące kierunki: Wydział Mechaniczny: wzornictwo przemysłowe, mechanika i budowa maszyn, transport, inżynieria pojazdów, inżynieria biomedyczna, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechatronika, robotyzacja procesów wytwórczych. Wydział Elektrotechniki i Informatyki: elektrotechnika, inżynieria multimediów, inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice. Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki: energetyka, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria recyklingu, inżynieria środowiska. Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej: edukacja techniczno-informatyczna, matematyka, inżynieria bezpieczeństwa, informatyka techniczna. Wydział Zarządzania: zarządzanie.
Aktualnie na 6 wydziałach Politechniki Lubelskiej studiuje blisko 7 tys. osób.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.