Reklama

Reklama

Przegląd wideo "VideoNews 7.2" w Galerii Labirynt w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Galeria Labirynt w Lublinie

Przegląd wideo "VideoNews 7.2" w Galerii Labirynt w Lublinie - Zdjęcie główne

Przegląd wideo "VideoNews 7.2" w Galerii Labirynt w Lublinie | foto Galeria Labirynt w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Galeria Labirynt zachęca do wspólnego oglądania prac wideo. Chodzi o kolejne filmy w ramach ogólnopolskiego przeglądu wideo studentek i studentów uczelni artystycznych pt. "VideoNews 7.2". Wydarzenie online.

Reklama

W styczniu swoje prace przedstawili twórcy i twórczynie z VII Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Performance Janusza Bałdygi i Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki.

- 9 kwietnia zobaczymy filmy z Pracowni Filmu Eksperymentalnego Huberta Czerepoka (Akademia Sztuki w Szczecinie), a 16 kwietnia z Wydziału Intermediów Artura Tajbera (ASP w Krakowie). Tradycyjnie po pokazach odbędzie się dyskusja moderowana przez Jakuba Majmurka. Zarówno projekcje jak i dyskusje będą emitowane online w mediach społecznościowych Galerii Labirynt - informuje Galeria Labirynt.

Link do wydarzenia znajduje się na profilu Facebook Galerii Labirynt.

Pracownia Filmu Eksperymentalnego jest pracownią, w której studenci i studentki eksperymentują z formą filmową. Poprzez obraz ruchomy starają się odpowiadać na pytania o rolę sztuki we współczesnym społeczeństwie, o jej przyszłość. Interesuje ich poszukiwanie granic procesu twórczego w obszarze obrazu ruchomego, kina rozszerzonego. Eksperymentują z formami filmowymi oraz ze sposobami prowadzenia narracji filmowej. Ważne dla nich jest świadome i nowatorskie podejście do realizowanego tematu.

- Research poprzedzający każde ćwiczenie jest integralną częścią wszystkich realizowanych w Pracowni projektów. Obraz ruchomy jest tu traktowany jako metoda opisywania rzeczywistości oraz sposób zdobywania wiedzy o świecie. Studenci i studentki z Pracowni Filmu Eksperymentalnego prowadzą dyskusje, organizują projekcje filmowe, realizują pracowniane projekty poza uczelnią - podkreśla Galeria.

Prowadzącymi są: dr hab. Hubert Czerepok i mgr Teresa Otulak. Studentki i studenci: Tymon Biegański, Karolina Brzozowska, Zuzanna Fluder, Maja Jahn, Józef Jakacki, Szymon Janczy, Cezary Malinkiewicz, Filip Ossowski, Karolina Pyszko, Natalia Skorupa, Jan Sobaszek, Marta Sundmann, Elżbieta Wieland, Evgeniya Vladimirova.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy