Reklama

Reklama

Program "SOS dla Seniora" w Lublinie. Rekrutacja w styczniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Program "SOS dla Seniora" w Lublinie. Rekrutacja w styczniu - Zdjęcie główne

Program "SOS dla Seniora" w Lublinie. Rekrutacja w styczniu | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Od 4 do 18 stycznia potrwa rekrutacja do programu "SOS dla Seniora". Dzięki temu, osoby starsze mogą dostać tzw. opaskę życia, żeby otrzymać pomoc w razie wypadku.

Reklama

4 stycznia ruszy rekrutacja do drugiej edycji programu "SOS dla Seniora”, w ramach którego osoby wymagające pomocy otrzymają opaski życia. Zakładana na nadgarstek opaska wyposażona jest w przycisk alarmowy SOS umożliwiający połączenie głosowe z Centrum Teleopieki w razie wypadku. Urządzenie bezpośrednio łączy się z pracownikami Centrum Teleopieki, którzy po otrzymaniu zgłoszenia udzielają adekwatnej pomocy wzywając odpowiednie służby i powiadamiając najbliższe osoby. Poza tym opaska ma też miernik tętna, czujnik upadku oraz czujnik zdjęcia i założenia opaski, lokalizator GPS oraz wskaźnik poziomu ładowania baterii.

- Od niemal dwóch lat realizujemy pilotażowy program „SOS dla Seniora” oferujący usługę teleopieki, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Lubelscy seniorzy mogą korzystać z tzw. opasek życia służących do wzywania natychmiastowej pomocy w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. Daje to poczucie bezpieczeństwa zarówno seniorowi, jak i jego najbliższym, którzy na co dzień z nim nie przebywają. Z końcem tego roku program pilotażowy się kończy, ale w odpowiedzi na zgłaszane przez seniorów zainteresowanie, będziemy kontynuować tę formę wsparcia - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Żeby dostać opaskę trzeba mieć co najmniej 60 lat, a w szczególnych przypadkach warunkowanych stanem zdrowia poniżej tego wieku. Należy też być mieszkańcem Lublina i zgodzić się na udział w programie oraz przetwarzanie dnych osobowych niezbędnych w trakcie rekrutacji i korzystania z teleopieki.

Rekrutacja potrwa do 18 stycznia lub do wyczerpania miejsc, przy czym tej edycji może wziąć udział 400 seniorów. Osoby zakwalifikowane będą mogły korzystać z opasek do 31 grudnia 2022 roku. Usługa teleopieki jest całkowicie bezpłatna, a koszty programu pochodzą z budżetu Miasta Lublin. Bezpośrednim realizatorem jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie.  

Zgłoszenia osób zainteresowanych otrzymaniem opaski przyjmowane są telefonicznie w godzinach 7.00-15.00 pod numerami telefonów: 81 466 55 60, 81 466 55 61, 539 867 637, 539 867 635, 880 523 421 lub mailowo na adres: sosdlaseniora@zow.lublin.eu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy