Reklama

Reklama

Powstał projekt uchwały "STOP drastycznym treściom". W poniedziałek ruszy zbiórka podpisów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Print screen - KOD Region Lubelski/Facebook

Powstał projekt uchwały "STOP drastycznym treściom". W poniedziałek ruszy zbiórka podpisów - Zdjęcie główne

W poniedziałek zacznie się zbiórka podpisów pod projektem uchwały, która ma zakazać eksponowania obrazów zakrwawionych zwłok płodów | foto Print screen - KOD Region Lubelski/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W poniedziałek (8 marca), czyli w Dzień Kobiet, powołany zostanie Komitet inicjatywy uchwałodawczej – Stop drastycznym treściom. Tego samego dnia zacznie się zbiórka podpisów pod projektem uchwały, która ma zakazać eksponowania obrazów zakrwawionych zwłok płodów.

Reklama

Komitet inicjatywy uchwałodawczej – Stop drastycznym treściom to komitet obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przepisów porządkowych związanych z eksponowaniem drastycznych treści na obszarze Lublina. Inicjatorami jest Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin i Komitet Obrony Demokracji Region Lubelski.
 
Chodzi m.in. o baner z ogromnym zdjęciam rozerwanego płodu, który pojawił się kilka lat temu na placu Litewskim i był częścią pikiety antyaborcyjnej.
 
- Od lat spotykamy się na ulicach z obrazami zakrwawionych zwłok płodów, takie banery pojawiają się na placu Litewskim obok miejsc zabaw dzieci, także pod szpitalem. Zostaliśmy pozbawieni wyboru, czy chcemy takie treści oglądać, czy nie. Tego wyboru pozbawione są dzieci i kobiety mające za sobą doświadczenie straty dziecka, albo w zagrożonej ciąży. Chcemy bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni publicznej - informują inicjatorzy Komitetu.
 
Zgodnie z projektem uchwały zakazuje się prezentowania na terenie Lublina treści drastycznych, w tym eksponujących wizerunek zwłok lub ich fragmentów, na banerach, bilbordach, tablicach, kasetonach, telebimach, siatkach reklamowych, wolnostojących lub pneumatycznych urządzeniach reklamowych, flagach reklamowych, pojazdach, przyczepach i innych nośnikach. Za naruszenie zakazu ma grozić grzywna.
 
Potrzebnych jest minimum 300 podpisów, aby przedstawić projekt Radzie Miasta Lublin, która zdecyduje, czy uchwała wejdzie w życie.
 
Komitet rozpocznie zbiórkę podpisów pod projektem uchwały w poniedziałek (8 marca) o godz. 16:30 pod Urzędem Miasta przy placu Łokietka. Listę do zbiórki podpisów można również znaleźć na stronie internetowej KOD.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy