Reklama

Reklama

Powstaje Park Centralny na Felinie. Efekt dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Powstaje Park Centralny na Felinie. Efekt dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie - Zdjęcie główne

Powstaje Park Centralny na Felinie. Efekt dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Dzięki dwóm edycjom Budżetu Obywatelskiego powstanie Park Centralny na Felinie. W VI edycji BO na budowę oddano ponad 860 głosów, a w VI edycji - ponad 1,4 tys. W efekcie ma być to miejsce rekreacji i odpoczynku.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Dzięki budżetowi powstanie Park Centralny na Felnie (dzielnica Felin). Pierwszy etap realizacji projektu był realizowany w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Autorka projektu zaznaczała, że chce, aby park w przyszłości był głównym miejscem odpoczynku, rekreacji i życia lokalnego. Koszt oszacowano na 300 tys. zł, a głosów oddano 861. 

- I etap realizacji projektu parku obejmuje projekt budowalny w oparciu o istniejącą koncepcję zagospodarowania tego miejsca, oraz części przylegające do skweru. Planuję dalszą budowę parku przy okazji II etapu projektu w roku następnym i w ramach funduszy Rady Dzielnicy - czytamy w opisie projektu. 

Teraz budżet pozwoli na wdrożenie projektu "Park Centralny na Felinie - etap II". Obejmuje on budowę ciągu pieszo - rowerowego od furtki Szkoły Podstawowej nr 52 do ul. Władysława Jagięłły, a następnie od jednej z działek (nr 45/2) do ul. Zygmunta Augusta. Powstanie też oświetlenie ciągu pieszo rowerowego od ul. Władysława Jagięłły do ul. Zygmunta Augusta. Całość będzie ogóólnodostępna i bez barier architektonicznych. Szacowany koszt inwestycji to 350 tys. zł i oddano na nią 1437 głosów. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy