reklama
reklama

Port Lotniczy Lublin rozwija usługę cargo. Przyjął nocny transport z Hiszpanii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Port Lotniczy Lublin rozwija usługę cargo. Przyjął nocny transport z Hiszpanii - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPort Lotniczy Lublin w ramach usługi cargo, przyjął nocny transport części samochodowych, które samolotem z Barcelony, przyleciały do lubelskiej firmy z branży motoryzacyjnej. - Te operacje potwierdzają, że nasza nowa oferta jest potrzebna dla lubelskiego biznesu - mówi Andrzej Hawryluk, prezes lotniska.
reklama

Port Lotniczy Lublin rozwija usługi cargo, które uruchomił na początku roku. Cyklicznie odprawia części śmigłowcowe, które wyprodukowane przez PZL-Świdnik trafiają m.in. do Stanów Zjednoczonych. Teraz przyjął nocny transport części samochodowych, które samolotem z Barcelony, przyleciały do lubelskiej firmy z branży motoryzacyjnej. 

- Te operacje potwierdzają, że nasza nowa oferta jest potrzebna dla lubelskiego biznesu. Przedsiębiorcy mogą teraz szybko i wygodnie wysyłać swoje wyroby do dowolnego miejsca na świecie, a także importować produkty wykorzystując nasze lotnisko. To szansa dla wszystkich, oczywiście również dla lotniska, które dzięki temu zyskuje ważne źródło nowych przychodów - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

reklama

Lotnisko oferuje obsługę ładunków lotniczych w samolotach pasażerskich i towarowych. Przesyłka przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa i zostaje załadowana do samolotu. Natomiast po przylocie do Lublina, ładunek jest sprawdzony, przygotowany do odbioru i oczekuje na przekazanie klientowi. Elementem obsługi towarów jest jeszcze formuła RFS (Road Feeder Service), czyli transport towaru lotniczego ciężarówkami do samolotu na innym lotnisku. Tak było przy okazji części do śmigłowców, które po odprawie celnej na lubelskim lotnisku załadowano na ciężarówkę.  Przesyłka została przetransportowana na lotnisko w Amsterdamie, a stamtąd odleciała do USA.

reklama

Lotnisko inwestuje w branżę usług cargo i właśnie doposażono magazyn w nowe urządzenie rentgenowskie, umożliwiające obsługę przesyłek o wielkości nawet 145 cm x 180 cm. Usługi cargo dostępne są 24 godziny na dobę, po wcześniejszej awizacji. Spółka pracuje też nad projektem realizacji w niedalekiej przyszłości nowoczesnego terminalu cargo o powierzchni ok. 3000 mkw. z dedykowanymi pomieszczeniami do obsługi towarów specjalnych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama