Reklama

Reklama

Będzie zestawienie odmów dotacji lubelskim organizacjom NGO? Prośba radnej Lisowskiej

Opublikowano: 1 stycznia 2021 11:12
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Kamil Wąsik

Będzie zestawienie odmów dotacji lubelskim organizacjom NGO? Prośba radnej Lisowskiej - Zdjęcie główne

Bożena Lisowska | foto Kamil Wąsik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Bożena Lisowska - radna Sejmiku poprosiła władze województwa o informacje dotyczące odmowy udzielenia wsparcia finansowego organizacjom pozarządowym. Chodzi o zestawienie z całego roku z uwzględnieniem m.in. nazwy organziacji i kwoty dotacji. Lisowska uważa, że takich danych brakuje, a dostęp do nich powinien mieć każdy.

Reklama

Na terenie województwa lubelskiego działa wiele organizacji pozarządowych.  Są to zwykle organizacje o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Popularnie są one nazywane "NGO", czyli non-government organization. Wiele z nich stara się o dofinansowania na swoje przedsięwzięcia.

Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Bożena Lisowska (Koalicja Obywatelska) w interpelacji do władz województwa poprosiła o podanie informacji dotyczących odmowy udzielenia wsparcia finansowego organizacjom pozarządowym i innym podmiotom społecznym.

Z interpelacji wynika, że radni Sejmiku w materiałach udostępnianych na sesje w punkcie na temat informacji prac i uchwał Zarządu woejwództwa nie dostają zestawień tabelarycznych dotyczących odmowy finansowania lubelskim organziacjom NGO na złożone przez nie wnioski z tytułu różnych projektów. Podawane sa tam tylko dane na temat pozytywnych decyzji, gdzie do wiadomości publicznej podaje się wysokośc kwoty, nazwe organizacji, typ projektu i źródło finansowania, czyli np. środki z promocji gospodarczej WL oraz promocji walorów i możliwości rozwojowych województwa. 

Zdaniem radnej w tych danych brakuje informacji o ilości odmów na wnioski organizacji, wnioskowanych przez nie kwot i tytułów projektów, które nie mogą być zrealizowane z powodu odmowy. Dlatego Lisowska poprosiła o przesłanie jej zestawienia za miesiące od stycznia do końca grudnia 2020 roku. Mają znaleźć się w nim informacje dotyczące wszystkich odmów z uwzględnieniem nazwy organizacji, wysokości odmówionej kwoty dotacji i nazwy projektu, który nie zostanie dofinansowany.

- Takie informacje zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej, powinny być przekazywane radnym systematycznie w cyklu miesiąca, ale także powinny być udostępniane opinii publicznej - napisała Bożena Lisowska. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.