Reklama

Reklama

Podsumowanie akcji "NURD" na drogach Lubelszczyzny

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie akcji "NURD" na drogach Lubelszczyzny - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Łącznie ponad 2 tysiące wykroczeń ujawnili policjanci podczas wczorajszych działań w ramach akcji „NURD”

Reklama

Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i cyklistów, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje. W ramach prowadzonych działań  policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem objęli przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach województwa. Do zadań wykorzystano radiowozy oznakowane, nieoznakowane z videorejestratorami, a także bezzałogowy statek powietrzny.

W trakcie całodziennych kontroli ujawniono w sumie 2182 wykroczenia. 309 wykroczeń odnotowano wśród kierujących pojazdami. Zatrzymano 96 kierujących za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym podczas wchodzenie na wyznaczone przejście. 35 kierujących zatrzymano natomiast za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Było  również 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec rowerzystów.

Podczas działań kontrolowano także prędkość kierujących. 945 kierujących wpadło za przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, zaś 18 za jazdę pod działaniem alkoholu.

Podczas wczorajszych działań obserwowaliśmy również zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odnotowaliśmy 447 wykroczenia popełnione przez pieszych, zaś  373 przez rowerzystów - informuje komisarz Anna Kamola z lubelskiej policji
 

Takie działania będą prowadzone na drogach cyklicznie.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy