reklama
reklama

Pierwsi lubelscy terytorialsi zaszczepieni przeciwko COVID-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Pierwsi lubelscy terytorialsi zaszczepieni przeciwko COVID-19 - Zdjęcie główne

Pierwsi lubelscy terytorialsi zaszczepieni przeciwko COVID-19 | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zaczęły sie szczpienia przeciwko COVID-19 wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaszczepieni zostali m.in. pierwsi żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
reklama

W 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie prz Al. Racławickich pierwsi żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w czwartek (25 marca) zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. W planach jest zaszczepienie jak największej liczby żołnierzy z lubelskiej brygady OT.

- Żołnierze, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem są w większym stopniu narażeni na ryzyko zakażenia wirusem, dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo, a szczepienie pozwoli na zyskanie odporności i tym samym umożliwi sprawne działanie w walce z pandemią - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej - W planach jest zaszczepienie w pierwszej kolejności żołnierzy, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach przeciwcovidowych, a także żołnierzy, którzy są planowani do udziału w takich zadaniach. Lubelscy terytorialsi będą szczepieni zgodnie z harmonogramem szczepień realizowanym przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie.

Szczepienia Wojska Polskiego zaczęły się tego samego dnia - w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Wojsko rozpoczyna szczepienia preparatem Astra Zeneca zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. Pierwsza transza przeznaczona dla żołnierzy to 20 tys. szczepionek, a kolejna, będzie liczyła 30 tys. dawek.

Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło do tej pory 36 wojskowych podmiotów leczniczych, gdzie odbywają się szczepienia. To m.in. szpitale w Szczecinie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie oraz szpital Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, przy ul. Szaserów.

- Codziennie ponad 300 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomaga mieszkańcom województwa lubelskiego w walce z pandemią. Realizują swoje zadania min. pobierając wymazy, wspierają pracę admiracyjną w regionalnych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych, pomagają w szczepieniach osób starszych, czy też wykonują triaż w placówkach medycznych - wyjaśnia kpt. Stanula. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama