reklama
reklama

Ojciec Tadeusz Rydzyk: Zbigniewowi Ziobro doradzałem leczenie w Lublinie

Opublikowano:
Autor:

Ojciec Tadeusz Rydzyk: Zbigniewowi Ziobro doradzałem leczenie w Lublinie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaOjciec Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam do Lublina przyjechał na odsłonięcie tablicy poświęconej zmarłej w marcu prof. dr hab. n. med. Elżbiecie Starosławskiej. Wybitna onkolog z Lublina leczyła między innymi Zbigniewa Ziobro (PiS) w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
reklama

Ojciec Tadeusz Rydzyk był jednym z gości na uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. Elżbietę Starosławską. Wziął w niej udział razem z innymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, między innymi posłem Sylwestrem Tułajewem, radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego Lechem Sprawką, marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, czy też radnym miejskim Tomaszem Pituchą. Nie zabrakło też delegacji z biura poselskiego Przemysława Czarnka, który osobiście na odsłonięciu tablicy się nie pojawił.

- Zachowajmy 10 przykazań, a zwłaszcza dwa przykazania miłości. Wtedy wszystko pójdzie dobrze. Nie zmarnujcie tego centrum tylko rozwijajcie. Niech świat się o tym dowie. Mówił pan minister Zbigniew Ziobro, który się leczy onkologicznie, że rozważał cztery różne kliniki. Poczytał o tym, zbadał temat. Nie ukrywam, że mówiłem mu, że w tu (w COZL – przyp. red.) jest poziom światowy, najlepszy – mówi o. Tadeusz Rydzyk, założyciem Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także były pacjent prof. Elżbiety Starosławskiej.

Były minister ma zdiagnozowanego raka przełyku. Jest to czwarty najbardziej złośliwy nowotwór, który nie daje dobrych rokowań według American Cancer Society. Jego pięcioletnie przeżycie względne organizacja ta oszacowała na 19,9 proc. Wczesne objawy tej choroby onkologicznej przełyku mają przypominają chorobę refluksową. Literatura medyczne podaje jednak, że w ciągu pięciu lat umiera 90 procent chorych.

- Służba zdrowia jest tu niesamowita. Operację Zbigniew Ziobro zrobił gdzie indziej, ale ludzie byli zaskoczeni, że tak został wyprowadzony w klinice w Lublinie i chcieli koniecznie współpracować z panią profesor. Przyjmowała bardzo nowoczesne metody. To bardzo poważna choroba i nie wiem czy jeden na tysiąc z niej wychodzi – dodaje o. Tadeusz Rydzyk.

- Z całego serca dziękuję wszystkim za modlitwy i życzenia powrotu do zdrowia. Daliście mi siłę do walki ze śmiertelną chorobą nowotworu złośliwego przełyku z przerzutami do części żołądka. Po wielu miesiącach wyczerpującego leczenia onkologicznego, przeszedłem skomplikowaną 8-godzinną operację. Po udanym, choć ciężkim zabiegu usunięcia większości przełyku i części żołądka, przede mną długa droga do odzyskania pełni sił – pisał w marcu Zbigniew Ziobro na portalu X.

Elżbieta Starosławska zmarła 4 marca. Miała 71 lat. Elżbieta Starosławska maturę zdała w I Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu. W 1978 ukończyła studia medyczne na Akademii Medycznej w Lublinie. W 1994 r. doktoryzowała się w zakresie radioterapii, a w 2009 habilitowała w zakresie medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W 2013 uzyskała tytuł profesora nauk medycznych.

Wykładała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

W 2006 została dyrektorką Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie. W 2016 została z tego stanowiska zwolniona w trybie dyscyplinarnym. W 2019 przywrócona w wyniku ugody sądowej. W grudniu 2011 weszła w skład Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. W latach 2002–2015 z przerwami i od 2017 konsultantka wojewódzka w dziedzinie onkologii klinicznej.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama