Reklama

Reklama

W tym roku nowości w lubelskiej komunikacji miejskiej. Liczba przystanków zamiast biletów czasowych

Opublikowano: 8 stycznia 2021 13:06
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

z-lublina Im dłuższa podróż, tym tańszy przejazd - na tej zasadzie będą działać nowe bilety w lubelskiej komunikacji miejskiej. Nowy system zostanie wdrożony prawdopodobnie w IV kwartale.

Reklama

Miasto Lublin planuje w tym roku wprowadzić zmiany w komunikacji miejskiej. Będzie to polegało na wprowadzeniu taryfy w ramach której wysokość opłaty za przejazd komunikacja miejską zależy od liczby przejechanych przystanków - im dłuższa podróż komunikacją miejską, tym tańszy przejazd. Aktualnie w autobusach i trolejbusach oobowiązują bilety "czasowe" np. półgodzinne. Planowane zmiany wiążą się m.in. z Lubelską Kartą Miejską, czyli systemem zniżek na różne usługi dla osób rozliczających podatki w Lublinie. 

- W okresie przejściowym przewidujemy równoległe funkcjonowanie obu taryf (obecnej i nowej). Będziemy dążyć do tego, aby ta taryfa była atrakcyjna i elastyczna technicznie – płatności zbliżeniowe, zakup biletu przez urządzenia mobilne, a jednocześnie uwzględniała założenia LKM (Lubelskiej Karty Miejskiej). Pamiętajmy, że kierunek miasta jest taki, żeby nowy system biletu mocno współdziałał i dawał dodatkowe możliwości w ramach programu Lubelskiej Karty Miejskiej - mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. 

Aktualnie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przegląda rozwiązania taryfowo-biletowe w Polsce i analizuje aktualną sytuację w lubelskim systemie komunikacyjnym, uwzględniając uwarunkowania podyktowane panującą sytuację pandemiczną. 

W I kwartale tego roku zaplanowane jest przygotowanie założeń do projektu taryfy biletowej, zaś prawdopodobnie w II kwartale poddaniy zostanie uchwały pod obrady Rady Miasta Lublin. Wdrożenie nowego sytemu  planowane jest w IV kwartale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.