Reklama

Reklama

Nadal można korzystać z bonów turystycznych. W Lubelskiem wykonano płatności na łącznie 60 mln zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Nadal można korzystać z bonów turystycznych. W Lubelskiem wykonano płatności na łącznie 60 mln zł - Zdjęcie główne

Nadal można korzystać z bonów turystycznych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W województwie lubelskim podmioty turystyczne odebrały 136,5 tys. płatności bonem turystycznym na kwotę przeszło 60 mln złotych. W całej Polsce kwota transakcji przekroczyła 2,4 mld złotych.

Reklama

- Na 223,2 tys. bonów, które przygotowano w regionie, rodzice aktywowali ponad 176 tysięcy. Suma płatności przy ich użyciu, dokonanych przez mieszkańców woj. lubelskiego, przekroczyła 115 mln złotych. W Lubelskiem podmioty turystyczne do tej pory odebrały 136,5 tys. płatności, w łącznej wysokości 60,4 mln złotych - informuje Karol Jagielski, rzecznik ZUS.

Bon można wykorzystać do końca września 2022 roku.

Rodzice dzieci urodzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku (październik - grudzień) też mogą wykorzystać bon turystyczny, mimo że wniosek o 500+ złożyli po 31 grudnia 2021 roku. Należy to zrobić w ciągu trzech miesięcy od narodzin.

- Zgodnie z przepisami rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku o 500+, licząc od dnia urodzenia dziecka. Oznacza to, że opiekunowie, którzy złożyli wniosek na początku 2022 r., na dziecko urodzone w 2021 r., też mogą liczyć na bon. Dla przykładu: pani Maria urodziła dziecko w listopadzie i wystąpiła o 500+ do ZUS w styczniu 2022 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał świadczenie od listopada i tym samym mama może skorzystać także z bonu turystycznego - dodaje Jagielski.

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „500+”. Zrobią to na PUE ZUS. Po aktywacji dostaną kod, który podaje się podczas płatności. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em. Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.

W przypadku np. dwójki dzieci, wartość bonu to 1000 złotych. Z kolei na dziecko z niepełnosprawnością, bon wynosi także 1000 złotych. Bon dostanie również dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu nie przysługuje im „500+”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy