Reklama

Reklama

Na lubelskim Czechowie powstanie ścieżka rowerowa

Opublikowano: pt, 25 gru 2020 18:14
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Na lubelskim Czechowie powstanie ścieżka rowerowa - Zdjęcie główne

Na lubelskim Czechowie powstanie ścieżka rowerowa | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Czechowie Południowym powstanie ścieżka rowerowa od ul. Kosmowskiej do al. Smorawińskiego. Zdecydowano o tym w głosowaniu w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Dzięki temu na Czechowie Południowym będzie zrealizowany projekt "Ścieżka rowerowa wzdłuż Solidarności - kontynuacja (od ul. Kosmowskiej do wysokości al. Smorawińskiego)". Ścieżka o szerokości 2,5 metra będzie poprowadzona w pasie zieleni po południowej stronie ul. Północnej. Ma to wydłużyć obecną ścieżkę rowerową z zachodniej części al. Solidarności docelowo w kierunku ul. Wieniawskiej i ul. B. Prusa. Dzięki temu będzie też możliwe bezpieczne włączenie ruchu rowerowego ze ścieżki wzdłuż al. Smorawińskiego (tymczasowo przez ul. Rogowskiego, a docelowo przez planowane połączenie wzdłuż łącznicy ze Smorawińskiego do Solidarności).

- To fragment docelowej ścieżki wzdłuż doliny rzeki Czechówki, która wykorzystując brak wzniesień, ma połączyć 7 dzielnic miasta oraz Stare Miasto z Ogrodem Botanicznym i Skansenem, gdzie zaczyna się szlak rowerowy do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego oraz kilkukilometrową ścieżkę wzdłuż al. Solidarności. Trasa jest zgodna ze Strategią realizacji dróg rowerowych w m. Lublin - 2014 r. - czytamy w opisie projektu - Obecnie ruch na tym odcinku ul. Północnej nie jest zbyt duży, ale łatwiej będzie zjechać w ul. L. Rogowskiego. Wiele osób obawia się jazdy po jezdni i jeździ po chodniku, który jest na tym odcinku wyjątkowo wyeksploatowany.

Autorzy projektu przkeonują też, że mają informacje na temat kolizji na chodniku. 

Koszt dokumentacji projektowej wyceniono 15 tys. zł, a robót budowlanych na 335 tys. zł. Na projekt oddano 938 głosów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy