Odkąd trwa pandemia koronawirusa Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin prowadzi codzienną dezyfekcję pojazdów, wprowadziło limity pasażerów i obowiązek noszenia maseczek przez pasażerów. Aktualnie MPK Lublin testuje nową metodę dezynfekcji pojazdów, czyli system dezynfekcji promieniowaniem UV-C.
- Teraz, w trosce o naszych pasażerów, idziemy krok dalej i testujemy nową metodę dezynfekcji pojazdów – to lampy UV-C zamontowane w klimatyzatorach. To skuteczny system ciągłej dezynfekcji powietrza przepływającego przez układy klimatyzacji i dystrybucji powietrza w autobusach i trolejbusach, wykorzystujący promieniowanie UV-C o najszerszym spektrum biobójczym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie - czytamy na stronie internetowej MPK Lublin.
Działanie jest oparte na emisji promieniowania UV-C o odpowiednio dobranej długości fali. Powietrze z przestrzeni pasażerskiej jest zasysane, a potem dzięki promieniowaniu odkażane, po czym wraca do przestrzeni.
- System wykazuje wysoką skuteczność neutralizacyjną i jest w pełni bezpieczny dla człowieka. Dzięki specjalnym osłonom nie kieruje promieniowania UV-C do przestrzeni pasażerskiej. Może być więc bezpiecznie eksploatowany podczas realizacji codziennych zadań przewozowych i obecności pasażerów w pojeździe - czytamy dalej na stronie.
Póki co MPK testuje tę metodę w siedmiu pojazdach: w jednym autobusie przegubowym marki Mercedes Citaro i sześciu trolejbusach firmy Solaris. Systemy montuje Solaris.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.