Reklama

Reklama

Most przy al. Unii Lubelskiej podparty. Można bezpiecznie jeździć

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 14:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończyły się prace polegające na zabezpieczeniu mostu w ciągu al. Unii Lubelskiej, który był w złym stanie technicznym. Wykonano tymczasowe podparcie, by do czasu planowanej, kompleksowej przebudowy, można było po nim bezpiecznie jeździć.

Reklama

Most zabezpieczony
 
Most w ciągu al. Unii Lubelskiej umożliwia przejście i przejazd przez rzekę Bystrzyca z północy na południe miata, jezdnią zachodnią al. Unii Lubelskiej i łącznicą z ul. Zamojskiej w kierunku ronda Lubelskiego Lipca '80. Szerokość mostu to  ponad 15 m, a długość około 63 m. Jest on wsparty na czterech żelbetowych filarach, o wysokości około 3 metrów. Obiekt posiada nośność 20 ton, ale z uwagi na jego zły stan techniczny, aktualnie obowiązuje organicznie tonażu do 10 ton. Stanowi on jeden ze 115 obiektów mostowych na terenie miasta. Ratusz od jakiegoś czasu planowało jego modernizację, by do czasu kompeksowej przebudowy można było bezpiecznie po nim jeździć. Prace właśnie się zakończyły i polegały na zabezpieczeniu obiektu, poprzez wykonanie jego tymczasowego podparcia.
 
- Zrealizowane prace umożliwią dalszą eksploatację mostu do czasu wykonania jego kompleksowej przebudowy. Docelowo obejmie ona cały odcinek al. Unii Lubelskiej wraz z budową nowych obiektów mostowych. Aktualnie trwają prace nad dokumentacją projektową dla tego zadania, wszczęto również postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Pod płytą mostu zamontowano konstrukcję stalową, a podparcie oczepów filaru zbudowano z ośmiu słupów stalowych o wysokości 2 metrów, wykonanych z dwuteowników. Połączono je w sposób trwały z oczepem mostu i jego fundamentem. Ma to zapewnić nośność podpory pośredniej, znajdującej się na prawym brzegu rzeki, po stronie ul. Zamojskiej. Całość pomalowano antykorozyjną farbą. Koszt prac wyniósł ponad 270 tys. zł.
 
Kompelskowa przebudowa w planach
 
Aktualnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla przebudowy al. Unii Lubelskiej. Potem kolejno zaczną się prace nad projektami budowlanymi i projektami wykonawczymi. Prace nad dokumentacją powinny zakończyć się do końca czerwca przyszłego roku. Inwestycja obejmie przebudowę al. Unii Lubelskiej na odcinku od CH VIVO do ronda Lubelskiego Lipca 80, łącznie z przebudową obu mostów. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie przy istniejącej stacji paliw i wybudowana droga dojazdowaj wzdłuż Targu pod Zamkiem. Po obu stronach ulicy powstaną ścieżki rowerowe i chodniki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy