Reklama

Reklama

Miasto Lublin wybuduje ścieżkę rowerową w rejonie skansenu

Opublikowano: 11 stycznia 2021 06:00
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przy Al. Warszawskiej powstanie ścieżka rowerowa. Jest to możliwe dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Rowerzyści w ten sposób zyskają dojazd np. do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

W ramach Budżetu mieszkańcy zdecydowali, że na terenie dzielnicy Sławinek, miasto zrealizuje projekt "Ścieżka rowerowa w Alei Warszawskiej - 1 etap". Umożliwi to dostęp do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego kilkunastu tysiącom mieszkańców Lublina i turystom. Miejsce inwestycji to pas zieleni między jezdnią a chodnikiem po stronie parzystej Alei Warszawskiej pomiędzy rondem Honorowych Krwiodawców a skansenem.

Zadanie ma być wykonywane w kilku etapach. W ramach każdego z nich co roku ma być realizowane ok. 280 metrów ścieżki. Dzięki 783 głosom powstanie dokumentacja projektowa i będzie wykonany I etap ścieżki.

- Ścieżka będzie miała szerokość 2 metrów i będzie położona w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem po stronie parzystej Alei Warszawskiej z uwagi na istniejącą lokalizację stacji rowerowych przy Muzeum Wsi Lubelskiej i w pobliżu skrzyżowania z ulicą Generała Zajączka - czytamy w opisie projektu. 

Koszt I etapu to 350 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.