Reklama

Reklama

Miasto dobuduje brakujący odcinek ścieżki rowerowej na lubelskich Abramowicach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miasto dobuduje brakujący odcinek ścieżki rowerowej na lubelskich Abramowicach - Zdjęcie główne

Miasto dobuduje brakujący odcinek ścieżki rowerowej na lubelskich Abramowicach | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego zostanie wybudowany brakujący odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej. Na projekt oddano ponad 500 głosów, a koszt oszacowano na 100 tys. zł.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

505 głosami do realizacji wybrano projekt dzielnicowy "Abramowicką bezpiecznie rowerem" obejmujący dzielnicę Abramowice. Zakłada on zaprojektowanie i wykonanie brakującego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej.

- Projekt obejmuje cały brakujący odcinek w Abramowicach, natomiast wykonanie odcinka o takiej długości jaka zmieści się w środkach kontynuując od właśnie wybudowanego fragmentu. Liczymy na ewentualne wsparcie Rady Dzielnicy przy realizacji projektu - czytamy w opisie projektu. 

Koszt wykonania dokumentacji i budowy oszacowano na 100 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy