Reklama

Reklama

Majowy weekend 2022 w Lublinie? [ZOBACZ PROPOZYCJE NA KOLEJNE DNI]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe Pixabay

 Majowy weekend 2022 w Lublinie? [ZOBACZ PROPOZYCJE NA KOLEJNE DNI] - Zdjęcie główne

Majowy weekend 2022 w Lublinie? [ZOBACZ PROPOZCJE NA KOLEJNE DNI] / Reporter Marek Jedynak | foto Zdjęcie poglądowe Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Co można robić w majówkę 2022 w Lublinie? Zobacz nasze propozycje na kolejne dni.

Reklama

Majówka 2022 na sportowo w Lublinie!

Ulicami Lublina przejadą kolarze podczas XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów i III Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. 

  • Etap 4 – 2 maja (poniedziałek) godz. 9.30-13.30, dystans rundy 2,8 km.
Start i meta ul. Hessa. Trasa: ul. Hessa, ul. Plewińskiego, ul. Braci Krausse, ul. Rataja, powrót do ul. Hessa.
 

  • Etap 5 – 3 maja (wtorek) godz. 9.00-13.00, dystans rundy 1,4 km.
Start i meta na Al. Racławickich. Trasa: plac Teatralny, ul. Łopacińskiego, ul. Radziszewskiego, ul. Uniwersytecka, ul. M.C. Skłodowskiej, ul. Grottgera powrót do Al. Racławickich.  

Powyższe etapy wyścigu kolarskiego będą się odbywały przy całkowitym zamknięciu powyższych ulic dla ruchu.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z organizowanymi zawodami i związanym z tym częściowym zamknięciem dla ruchu ul. Poligonowej i ul. Bohaterów Września, w dniu 30 kwietnia 2022 r. (sobota) w godz. 9.30 – 13.15 obowiązywać będą następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

 

  • Linia nr 4 – w obu kierunkach: Poligonowa – Zelwerowicza – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – …
  • Linia nr 47 – w obu kierunkach: … – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – Willowa – …
   

Z kolei w związku z organizowanymi zawodami i związanymi z tym utrudnieniami w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

 

  • 1. Kurs linii 14 z godz. 11.50 z przystanku 5792 Węglin – centrum handlowe zostanie zrealizowany z pominięciem przystanków: 3065 Rondo Karszo-Siedlewskiego NŻ 05 oraz 2846 Rondo Przemysłowców NŻ 06.
  • 2. Kurs linii 21 z godz. 12.23 z przystanku 4632 Żeglarska 02 zostanie skrócony do pętli Felin.
  • 3. Kurs linii 21 z godz. 13.10 z przystanku 2852 Felin Spiessa 02 nie zostanie zrealizowany na odcinku Felin Spiessa 02 – Felin 02 (realizacja kursu nastąpi od przystanku Felin 02 o godz. 13.19).
  • 4. Kursy linii 70 z godz. 10.07 i 11.07 z przystanku 3182 Felin 02 nie zostaną wykonane.

Zatańczą poloneza w centrum Lublina

Święto Narodowe 3. Maja rozpocznie się we wtorek o godz. 9.00 uroczystą sesją Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Następnie, o godz. 10.00 przedstawiciele miasta, województwa lubelskiego, garnizonu Lublin Wojska Polskiego oraz innych instytucji wezmą udział w okolicznościowej mszy św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej.

O godz. 11.30 obchody przeniosą się na Plac Litewski, gdzie odbędzie się uroczysty apel z udziałem wojskowej kompanii honorowej oraz złożenie wieńców i wiązanek przed pomnikiem Konstytucji 3. Maja. Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaproszą mieszkańców Lublina do wspólnego „Poloneza dla Lublina”.

 

Uroczysty korowód z udziałem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka rozpocznie się o godz. 13.00 przed ratuszem i przejdzie deptakiem na Plac Litewski. Finałem tego wydarzenia będzie koncert patriotyczny w wykonaniu ZPiT „Lublin” oraz orkiestry wojskowej.

Otwarty jest również Ogród Botaniczny UMCS - majówka 2022 w Lublinie

"Botanik" wciąż zaprasza na spacery. W kwietniu ogród jest otwarty od godziny 9 do 19, ale w zbliżającym się maju będziemy mogli tam przebywać godzinę dłużej. Bilety dostępne pod adresem: https://www.umcs.pl/pl/ceny-biletow,4287.htm

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy