reklama
reklama

Lublin: Wyruszą na nocne wędrówki. Zbliża się Ekstremalna Droga Krzyżowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Wyruszą na nocne wędrówki. Zbliża się Ekstremalna Droga Krzyżowa - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Po raz kolejny odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy nocą przejdą wybrane trasy.
reklama

IX Ekstremalna Droga Krzyżowa

W tym roku w po raz dziewiąty odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lublinie. Organizacją zajmuje się się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem - głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK.

Deklaracje przejścia EDK są możliwe od 22 lutego i umożliwiają przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów dla uczestników. W skład pakietów wchodzą rozważania Drogi Krzyżowej edycjia EDK 2023 oraz opaska odblaskowa. Koszt pakietu dla uczestnika w EDK wynosi 10 zł. Zebrane fundusze przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem EDK. Pakiety można będzie odbierać w dniach 15 i 16 marca od 10:00-19:00 w kawiarence przy kościele pw. św. Andzreja Boboli w Lublinie oraz 17 marca od godz. 18:00 przed Archikatedrą lubelska. Opłatę będzie można uiścić przy odbiorze pakietu z materiałami. Opłatę można równiez uiścić przelewem na konto Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej 20 1240 1503 1111 0010 1057 3012 tytułem EDK 2023. Przy odbiorze pakietu należy wówczas okazać potwierdzenie przelewu.

Organizatorzy zachęcają, aby na Ekstremalną Drogę Krzyżową zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż np. brzozowy. Ektremalna Drogra Krzyżyowa zaplanowana jest na 17 marca. Tego samego dnia o godz. 19.00 odbędzie się msza świeta z tej okazji w Archikatedrze Lubelskiej. Trasy przebiegają ścieżkami, drogami gruntowymi i traktami leśnymi z dala od siedzib ludzkich. 

Trasy do wyboru

1. niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 30 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

2. pomarańczowa bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Straym Mieście. 

3. żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 43 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

4. czerwona bł. Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

5. fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

6. czarna bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

7. brązowa bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 40 km. Zaczyna sie w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.

8. zielona Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.

9. żółto-niebieskie św. Jakuba Apostoła Starszsego o dł. ok 44 km. Zaczyna sie w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościóła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, , nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama