reklama
reklama

Lublin włącza się ogólnopolską akcję. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin włącza się ogólnopolską akcję. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaLublin po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, realizowanej w związku z obchodzonym Dniem Ofiar Przestępstw.
reklama

- To niezwykle ważna inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób doświadczających przemocy, zwłaszcza w rodzinie, oraz zagrożonych tym zjawiskiem. Dlatego Miasto Lublin każdego roku włącza się w akcję, oferując mieszkankom i mieszkańcom interdyscyplinarną pomoc w tym zakresie. W ramach realizowanych działań dyżury pełnią przedstawiciele m.in. miejskich instytucji, Policji, Prokuratury, oświaty, ochrony zdrowia czy kuratorów sądowych. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia - mówi Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Tak jak co roku, w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” dyżury będą pełnić m.in. specjaliści z Zespołu Interdyscyplinarnego, Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Sądu Rejonowego Lublin-Wschód, Sądu Rejonowego Lublin-Zachód, Prokuratury Okręgowej oraz Prokurator Rejonowych w Lublinie. Szczegółowy harmonogram dyżurów eksperckich znajduje się na stronie lublin.eu w zakładce Mieszkańcy.

- Akcja skierowana jest do osób zagrożonych przemocą, pokrzywdzonych przestępstwem, ale także do świadków takich zdarzeń i wpisuje się w realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lublinie na lata 2021-2025. Zachęcamy do skorzystania z oferowanej pomocy. Wszystkie porady i konsultacje świadczone są bezpłatnie - mówi Adam Mołdoch, zastępca dyrektora Centrum Interwencji Kryzysowej oraz pzewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Lublinie.
 
 
W ramach zaplanowanych działań przewidziano prelekcję dla uczennic i uczniów klas czwartych i piątych poruszającą tematykę przemocy. Spotkanie rozpocznie się we wtorek (20 lutego) o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zuchów 1. Z kolei w piątek (23 lutego) odbędą się warsztaty na temat rozpoznawania objawów i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, skierowane do pracowników Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. Oba wydarzenia poprowadzą doświadczeni psychologowie Centrum Interwencji Kryzysowej.
 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa od 19 do 25 lutego.
 
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama