Tak jak co roku, w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” dyżury będą pełnić m.in. specjaliści z Zespołu Interdyscyplinarnego, Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Sądu Rejonowego Lublin-Wschód, Sądu Rejonowego Lublin-Zachód, Prokuratury Okręgowej oraz Prokurator Rejonowych w Lublinie. Szczegółowy harmonogram dyżurów eksperckich znajduje się na stronie lublin.eu w zakładce Mieszkańcy.
- Akcja skierowana jest do osób zagrożonych przemocą, pokrzywdzonych przestępstwem, ale także do świadków takich zdarzeń i wpisuje się w realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lublinie na lata 2021-2025. Zachęcamy do skorzystania z oferowanej pomocy. Wszystkie porady i konsultacje świadczone są bezpłatnie - mówi Adam Mołdoch, zastępca dyrektora Centrum Interwencji Kryzysowej oraz pzewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.