Reklama

Reklama

Lublin: W mieście powstanie nowa szkoła. Zostanie wybudowana przy ul. Jemiołuszki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W mieście powstanie nowa szkoła. Zostanie wybudowana przy ul. Jemiołuszki - Zdjęcie główne

W mieście powstanie nowa szkoła. Zostanie wybudowana przy ul. Jemiołuszki | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rada Miasta zgodziła się na nabycie pierwszych działek przy ul. Jemiołuszki pod budowę szkoły. W zamian za te tereny miasto przeniesie na rzecz osób fizycznych prawo własności do terenów przy ul. Narcyzowej i ul. Kazimiery Litwiniukowej.

Reklama

- W miejskich zasobach w tej części Lublina brakuje działek, które moglibyśmy przeznaczyć na cele oświatowe. Zamiana gruntów jest więc niezbędna, by zapewnić dostęp do szkoły dla dzieci z tak szybko rozwijającej się dzielnicy, którą często wybierają młode rodziny. Tempo powstawania nowych budynków w tym rejonie miasta jest znacznie większe niż prognozy. Dodatkowo zmiany w systemie edukacji i powrót klas 7 i 8 do szkół podstawowych, doprowadziły do sytuacji, w której szkoła zbudowana przy ul. Berylowej nie jest wystarczająca. Dlatego przygotowujemy nową inwestycję oświatową, by zapewnić komfort nauki i pracy dla uczniów oraz pracowników szkoły - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Według danych demograficznych przy obecnej strukturze organizacyjnej, w latach 2025/2026 liczba uczniów ma wynosić ok 1700, czyli 70 oddziałów.

- Szacuje się, że w obwodzie szkoły nr 58 przy ul. Berylowej w najbliższych latach liczba oddziałów klas pierwszych będzie oscylowała w granicach 11-13. Przy tak dużej liczbie dzieci, którym musimy zapewnić możliwość realizacji obowiązku szkolnego, potrzeba budowy nowego obiektu oświatowego w dzielnicy Węglin Południowy jest bezdyskusyjna. Obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia budowę takiego obiektu przy ul. Jemiołuszki - dodaje Mariusz Banach, zastępca prezydenta ds. oświaty.

Pierwszy etap kupowania gruntów pod szkołę zakłada zamianę terenów miejskich przeznaczonych pod zabudowę usługową, mieszkaniową mieszaną i z dopuszczeniem usług przy ul. Narcyzowej i Kazimiery Litwiniukowej na działki przy ul. Jemiołuszki, przeznaczone jako tereny usług publicznych pod realizację obiektów oświaty. Kolejne kroki dla pozyskania gruntów planowane są na jesień.

Uchwała w sprawie zamiany gruntów została przyjęta w trakcie sesji Rady Miasta Lublin, która odbyła się 23 czerwca.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy