Reklama

Reklama

Lublin: UMCS promuje dawstwo krwi z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: UMCS promuje dawstwo krwi z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa [WIDEO] - Zdjęcie główne

UMCS promuje dawstwo krwi z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa przygotował dwa nagrania. W ten sposób uczelnia włącza się w promowanie akcji dawstwa krwi.

Reklama

Światowy Dzień Krwiodawstwa

Rokrocznie 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. Święto zostało ustanowione w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, który za odkrycie układu grup krwi AB0 otrzymał Nagrodę Nobla.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ponownie włącza się w promowanie akcji dawstwa krwi. Zespół Centrum Prasowego UMCS przygotował dwa nagrania, które można znaleźć w serwisie internetowym YouTube na kanale UMCS. Jeden film został stworzony we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a drugie z Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS.

- Krew jest najcenniejszym darem życia oraz dla wielu chorych szansą na szybszy powrót do zdrowia. Rejestrowanie się jako dawca krwi jest istotne szczególnie teraz, w trudnym okresie pandemii oraz zbliżających się wakacji. Poza krwią możliwe jest także oddawanie osocza przez ozdrowieńców, czyli osoby, które przebyły Covid-19. Ponadto podczas wizyty w RCKiK można zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku - informuje Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS w Lublinie.

Akcja jest skierowana do wszystkich członków społeczności akademickiej, ich bliskich i znajomych oraz mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny.

Światowy Dzień Krwiodawstwa - spot

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy