Reklama

Reklama

Lublin: Ulica na Wieniawie przejdzie przebudowę. Wybrano już wykonawcę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ulica na Wieniawie przejdzie przebudowę. Wybrano już wykonawcę - Zdjęcie główne

Ulica Popiełuszki w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wybrano wykonawcę przebudowy ul. Popiełuszki w dzielnicy Wieniawa. Oprócz nowej drogi, zmieni się też przystanek.

Reklama

Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie zrealizuje przebudowę ul. Popiełuszki. Firmę zaproszono do podpisania umowy na zaprojektowanie i realizację robót budowlanych.

- Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy przebudowę ulicy Popiełuszki i realizujemy kolejny postulat zgłoszony przez mieszkańców w czasie spotkania z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Zmiany w tym rejonie poprawią komfort i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej, pieszych, jak i kierowców - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Do przetargu zgłosiło się dwóch wykonawców. Spółka Strabag z Pruszkowa nie przedłużyła terminu związania ofertą, co było podstawą do jej odrzucenia. Zlecenie dostanie Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, które spełniało wszystkie warunki udziału w postępowaniu. Wartość opracowania dokumentacji wraz z realizacją robót zgodnie ze złożoną ofertą wynosi ponad 4,7 mln zł z pięcioletnim okresem gwarancji.

- Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody jazdy ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego. Odnowiona sygnalizacja świetlna zostanie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Z kolei istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce. Docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach będą nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

Inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową i pozyska wymagane zezwolenia na wykonanie robót budowlanych. Ma na to około 6 miesięcy. Potem rozpocznie prace w terenie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2023 r.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy