Reklama

Reklama

Lublin: Szkoły podstawowe mają jeszcze wolne miejsca. Trwa rekrutacja uzupełniająca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Szkoły podstawowe mają jeszcze wolne miejsca. Trwa rekrutacja uzupełniająca - Zdjęcie główne

Lublin: Szkoły podstawowe mają jeszcze wolne miejsca | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Część szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto ma jeszcze wolne miejsca w klasach I na rok szkolny 2023/2024. 

Reklama

- W szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto na rok szkolny 2023/2024 przygotowaliśmy ponad 3,4 tys. miejsc w klasach pierwszych. Po etapie zapisów uczniów z obwodów oraz rekrutacji dzieci spoza obwodów, niektóre szkoły mają nadal wolne miejsca. Zapraszamy rodziców tych dzieci, które nie są jeszcze przyjęte, do udziału w rekrutacji uzupełniającej - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Rekrutacja uzupełniająca trwa w szkołach podstawowych, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Rodzice składają wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, bezpośrednio do placówki, osobiście, bez udziału systemu elektronicznego. Tam rozpatrywany jest przez komisję rekrutacyjną.

Przyjmowanie wniosków skończy się 17 maja o godz. 14.00. Wzór wniosku dostępny jest na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu w zakładce Aplikacje dla rodziców. Należy tam wybrać punkt Nabór do szkół podstawowych, a następnie zakładkę Pliki do pobrania. Lista szkół podstawowych biorących udział w rekrutacji uzupełniającej do klas I na rok szkolny 2023/2024 dostępna jest na stronie lublin.eu.
 

Kolejnym etapem postępowania będzie podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, co nastąpi 18 maja o godz. 14.00. Potem rodzice dzieci zakwalifikowanych będą mieli czas na potwierdzanie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia składanego od 18 maja od godz. 14.00 do 23 maja do godz. 15.00.
 
Obecnie, do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024 zapisanych jest 3200 kandydatów.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy