Na trzy dni (od piątku do niedzieli) zaplanowano około 400 wydarzeń związanych z fantastyką i popkulturą. Z całą pewnością będzie to święto fantastyki. Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w wydarzeniach związanych z książką i komiksem, grami wideo, filmem czy muzyką, a nawet modą. Organizatorzy mocny nacisk kładą na relacje międzyludzkie czyli spotkania z ciekawymi ludźmi. A tych na pewno nie zabraknie.
CZYTAJ TAKŻE: Kulturalia 2022 przeszły już do historii! Jak bawili się studenci podczas drugiego dnia koncertów?
- Udział potwierdziło 20 gwiazd - mówi Ewa Nowicka, z promocji StarFest. Wśród zaproszonych są popularni autorzy książek np. Łukasz Orbitowski (autor powieści „Kult”), Andrzej Pilipiuk (autor 38 książek i twórca postaci Jakuba Wędrowycza), Jacek Komuda (autor książek historycznych, licznych opowiadań), Marek Piątkowski (autor powieści z gatunku fantasy). Współczesna fantastyka obecna jest również w Internecie. Dlatego będzie znakomita okazja poznać i posłuchać znanych youtuberów takich jak: Dawid Myśliwiec, Leszek Cibor, Grupa filmowa Darwin. Świat telewizji reprezentował będzie Przemysław Kossakowski. - Jest to impreza dla wszystkich, nie tylko dla fanów fantastyki. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Ewa Nowicka.
Bogaty program podzielono tematycznie:
- spotkania z gwiazdami popkultury,
- prelekcje (spotkania z wybitnymi specjalistami różnych dziedzin kultury i nauki),
- wykłady i panele dyskusyjne (blok literacki),
- konkursy (na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe).
- warsztaty,
- pokazy,
- koncerty (lubelski zespół Con-Q-Band zagra w piątek o 19.00 oraz: Joanna Lacher, Paweł „Aldaron” Czekalski)
- projekcje filmów (zaplanowano nocne maratony filmowe inspirowane literaturą fantastyczną)
- wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne
i fabularne; - stoiska handlowe i tematyczne;
- przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń.
Na osobną uwagę zasługuje Strefa Gwiezdnych Walk. Swoje niecodzienne umiejętności zaprezentują choćby szermierze z Klubu Szermierki Historycznej „Czart”. Techniki samoobrony pokaże Lubelska Szkoła Jiu-Jitsu Tsubame oraz Lubelska Akademia Aikido.
Dla najmłodszych przygotowano Planetę Dzieci, gdzie można zostawić pociechę pod opieką animatorów. Jeśli ktoś zgłodnieje to posili się w jednym z kilku punktów gastronomicznych.
Bilety wstępu na StarFest 2022 można kupić w internecie, jak też w kasach biletowych. Warto to zrobić wcześniej ponieważ kolejki dla osób z kupionymi biletami są krótsze. Kasy biletowe będą czynne: 4 listopada (piątek) w godz. 10-22, 5 listopada (sobota) w godz. 8-22 oraz 6 listopada (niedziela) w godz. 8-16.
Na miejsce można dojechać autobusami linii: 1, 13, 30, 34, 45, 154 i 161. Wjazd samochodem na teren Targów Lublin możliwy jest od ul. Dworcowej i od ul. Piłsudskiego. Przy Targach Lublin znajduje się kilka dużych parkingów, na których można zostawić auto.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.