Reklama

Reklama

Lublin: "Stara" ulica Nałkowskich przejdzie naprawy. Droga będzie zamknięta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: "Stara" ulica Nałkowskich przejdzie naprawy. Droga będzie zamknięta - Zdjęcie główne

Widok z góry tzw. starą część ul. Nałkowskich | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Drogowcy zaczęli naprawę tzw. starej części ul. Nałkowskich. Miasto zleciło prace za 350 tys. zł, które zakończą się jeszcze w maju.

Reklama

- W ramach posiadanych możliwości finansowych, Miasto stara się wspierać inicjatywy współfinansowane ze środków rezerwy celowej Rad Dzielnic. Na temat naprawy tzw. starej części ul. Nałkowskich prowadziliśmy rozmowy z Radą Dzielnicy Wrotków i wspólnie realizujemy te prace. To ważne dla mieszkańców zadanie drogowe, które wybrzmiało również podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Prace obejmują ułożenie nawierzchni bitumicznej na dwóch odcinkach ulicy: pierwszym o długości 640 m, czyli od wysokości sklepu Aldi do łącznika z wybudowanym odcinkiem ul. Nałkowskich i drugim od łącznika w stronę ul. Żeglarskiej o długości 560 m. Prace będą polegały w pierwszej kolejności na wyprofilowaniu nawierzchni i regulacji uzbrojenia podziemnego. Następnie drogowcy ułożą nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz połączą ją z terenem przyległym poprzez obustronne ułożenie destruktu, czyli tzw. pobocza. Na czas układania asfaltu konieczne będzie zamknięcie ulicy. Taka zmiana organizacji ruchu planowana jest od środy (24 maja) do piątku (27 maja). Wyłączenie ulicy z ruchu będzie się odbywać w cyklach kilkugodzinnych.

- Tempo robót w terenie uzależnione jest od warunków atmosferycznych, które gwarantują uzyskanie właściwej jakości prac. Ich zakończenie planowane jest na 31 maja. Koszt zadania wyceniono na 350 tys. zł, z czego 100 tys. pokryje rezerwa celowa Rady Dzielnicy Wrotków, a pozostałą kwotę zabezpieczono z dedykowanej puli środków na zadania zgłaszane w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydena Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy