Reklama

Reklama

Lublin: Restauracje, sklepy i miejskie instytucje będzie można odwiedzać ze zwierzakami. Radny pyta o dostępność budynków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Restauracje, sklepy i miejskie instytucje będzie można odwiedzać ze zwierzakami. Radny pyta o dostępność budynków - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina O dostępność budynków Urzędu Miasta Lublin i miejskich instytucji dla właścicieli zwierząt, pyta Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin. Ma to związek z akcją "Miejsce przyjazne zwierzętom".

Reklama

Miasto zaczyna akcję "Miejsce przyjazne zwierzętom". W ramach akcji mieszkańcy będą mogli odwiedzać dane miejsca ze swoimi zwierzętami. Do udziału w akcji mogą zgłaszać się działające w Lublinie sklepy, restauracje, lokale rozrywkowe, biblioteki, domy kultury, obiekty sportowe, oraz inne miejsca, które umożliwiają lub chcą umożliwić opiekunom zwierząt przebywanie w nich wraz z pupilami. Każdy zgłoszony obiekt otrzyma tabliczkę lub naklejkę z informacją „Zwierzaki mile widziane”.

W związku z akcją wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Miasta Lublin) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona budynków Urzędu Miasta Lublin oraz miejskich instytucji dla właścicieli odwiedzających je z psami i innymi małymi zwierzętami domowymi. 

- Proszę o uwzględnienie w odpowiedzi na tę interpelację, czy Urząd Miasta Lublin podjął już jakieś formalne działania w tej kwestii, poprzez oznakowanie budynków i informację dla petentów. Zgodnie z obowiązującym prawem, gmina nie może zakazać wprowadzenia psów do budynków użyteczności publicznej, a skoro tak, zasadnym byłoby stworzenie regulaminu jasno precyzującego te zasady w Urzędzie Miasta Lublin i podległych mu instytucji - napisał Marcin Nowak.

Dodał, że jest przekonany, że działania te przyniosą pozytywny skutek, w zakresie otwartości urzędu na potrzeby mieszkańców, dla których "pies jest członkiem rodziny, a stała obecność z nim wypełnieniem radości życia".

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy