Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz szykuje zmiany dla samochodów zaopatrzenia w centrum. Niedawno na Deptaku zginęła kobieta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lublin: Ratusz szykuje zmiany dla samochodów zaopatrzenia w centrum. Niedawno na Deptaku zginęła kobieta - Zdjęcie główne

Deptak w Lublinie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W centrum miasta nastąpi zmiana stałej organizacji ruchu, która ma uporządkować ruch pojazdów zaopatrzenia. Obejmie ona teren Deptaka oraz Starego Miasta.

Reklama

Pod koniec kwietnia na lubelskim Detpaku samochód dostawczy potrącił kobietę. W wyniku wypadku 47-latka zmarła. Ratusz po tym wypadku zapowiadał zmiany w ruchu drogowym w tym miejscu.

- Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych poruszających się Deptakiem oraz uliczkami Starego Miasta, wdrażamy zmiany w ścisłym centrum miasta. Z jednej strony skracamy obowiązujące obecnie godziny wjazdu, a z drugiej udostępniamy dodatkowe miejsca postojowe, w celu realizowania dostaw w ciągu dnia. W naszej ocenie połączenie tego typu rozwiązań prowadzi z jednej strony do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, a z drugiej uwzględnia konieczność obsługi lokalnych przedsiębiorców. Apelujemy o dostosowanie się do nowych przepisów - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wjazd pojazdów zaopatrzenia odbywa się na zasadach ogólnych w godzinach 22.00-9.00, tylko podczas za i wyładunku oraz służb komunalnych. W takich przypadkach nie jest wymagane specjalne zezwolenie. Zgoda poza wskazanymi godzinami jest wydawana na indywidualne wnioski oraz każdorazowo analizowana i opiniowana przez merytoryczne jednostki Urzędu Miasta Lublin.

Od 1 czerwca wjazd dostawców na Deptak będzie możliwy w godzinach od północy do 7.00 rano. Dodatkowo, na ulicach przyległych do ul. Krakowskie Przedmieście (na długości Deptaka), Miasto wyznaczy kolejne miejsca parkingowe na pozostawienie pojazdu i kontynuowanie dostawy w sposób niezmotoryzowany w ciągu dnia, czyli od godziny 7.00 do północy. Ich liczba wzrośnie z 3 do 12. Do istniejących miejsc na ul. Świetoduskiej, Wróblewskiego i Staszica doprojektowano kolejnych 5, a nowe miejsca wskazano na ul. Kapucyńskiej, Gilasa oraz Koziej przy pl. Łokietka – tam powstaną 4 miejsca. Zabezpieczony zostanie przejazd z Deptaka na ul. Królewską przez istniejące przejścia dla pieszych prowadzące do Bramy Krakowskiej, poprzez postawienie tam słupków blokujących.

Druga zmiana to ograniczenie czasu, w którym pojazdy zaopatrzenia będą mogły wjechać na teren Starego Miasta – w miejsce dotychczasowej godz. 11.00, wprowadzono godz. 10.00. Tym samym dostawy będą się odbywały w przedziale czasowym 6.00-10.00.

- Ograniczenie godzin zaopatrzenia do godziny 7:00 spowoduje, że mieszkańcy Lublina nie będą narażeni na niebezpieczeństwo związane z ruchem pojazdów na Deptaku. Liczymy, że wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a do tego wzmożone kontrole funkcjonariuszy Straży Miejskiej, przy wsparciu monitoringu miejskiego przyniosą zakładane efekty i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w tej newralgicznej części miasta - mówi Mirosław Sokal, zastępca komendanta Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy