Reklama

Reklama

Lublin: Pomysły zgłoszone do Zielonego Budżetu już ocenione

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Pomysły zgłoszone do Zielonego Budżetu już ocenione - Zdjęcie główne

Lublin: Pomysły zgłoszone do Zielonego Budżetu już ocenione | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Projekty zgłoszone do VI edycji Zielonego Budżetu przeszły ocenę formalną. Pozytywnie oceniono 22 z nich.

Reklama

- Tegoroczna szósta edycja Zielonego Budżetu dotyczyła przestrzeni, które od lat funkcjonują jako zieleń publiczna, ale po latach użytkowania wymagają remontu, „liftingu” i odświeżenia. Mieszkańcy zgłosili 44 pomysły na rewitalizację. Za nami ocena formalna projektów. Po kolejnym etapie, zaakceptowane projekty zostaną przekazane do weryfikacji merytorycznej Panelu Ekspertów - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Lublinie.

W naborze do VI edycji Zielonego Budżetu zgłoszono 44 pomysły na #SkweryOdNowa. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę m.in. czy zaproponowane działania należą do zadań własnych gminy albo powiatu, czy inwestycje są planowane na terenach miejskich, czy są zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego oraz czy np. nie kolidują z infrastrukturą naziemną lub podziemną. Oceny formalnej dokonywali pracownicy wydziałów i jednostek miejskich.

Autorzy projektów mają teraz 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego wniosku. Termin zgłaszania uwag upływa 30 stycznia. Można je składać drogą elektroniczną na adres zielony@lublin.eu lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin. Po rozpatrzeniu odwołań nastąpi etap oceny merytorycznej. Wnioski zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który wskaże do realizacji najciekawsze. Kryteria oceny to:dostępność i kontekst otoczenia – nasycenie najbliższego terenu zielenią, nawiązanie do najbliższego otoczenia, harmonijne wpasowanie się w istniejącą przestrzeń, zgodność pomysłu z lokalizacją; funkcjonalność, pomysłowość, innowacyjność – zdolność zaspakajania potrzeb określonej grupy lub grup mieszkańców – niekoniecznie wszystkich możliwych przedziałów wiekowych, wpływ na integrację społeczną potencjalnych użytkowników, propagowanie aktywności w wybranych dziedzinach, sposób postrzegania zieleni w przestrzeni miejskiej, atrakcyjność, niekonwencjonalny sposób wykorzystania do wypoczynku i rekreacji; udział zieleni – stopień zagospodarowania przestrzeni zielenią, uszanowanie i ochrona zieleni istniejącej, zwiększenie bioróżnorodności, wprowadzenie gatunków rodzimych, walory ekologiczne, edukacyjne, estetyczne; liczba wniosków zgłoszonych do realizacji na terenie danej dzielnicy Miasta Lublin.

W skład Panelu Ekspertów wchodzą osoby reprezentujące Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej, Biuro Partycypacji Społecznej oraz eksperci i ekspertki z zakresu zieleni, gospodarki przestrzennej i krajobrazu.

Lista projektów wybranych do realizacji będzie znana na początku marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy