Reklama

Reklama

Lublin: Perła też włączyła się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Perła - Browary Lubelskie S.A.

Lublin: Perła też włączyła się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy - Zdjęcie główne

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk i Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. Andrzej Rutkowski w trakcie przekazania darów na rzecz punktów tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy | foto Perła - Browary Lubelskie S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Darmowe posiłki, zakup koców, udostępniony magazyn - to część pomocy, jakiej na rzecz uchodźców udzieliła Perła – Browary Lubelskie S.A.

Reklama

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, Perła nie mogła pozostać obojętna na dramat naszych wschodnich sąsiadów.

- Postanowiliśmy czasowo zrezygnować z prowadzenia komunikacji reklamowej na profilu marki Perła na portalu FB, aby wykorzystać jego znaczny zasięg do przekazywania informacji związanych z organizacją pomocy dla osób z Ukrainy przybywających na Lubelszczyznę. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o akcje organizowane przez naszą firmę, choć w dość krótkim czasie udało nam uruchomić szereg działań na rzecz naszych ukraińskich sąsiadów – mówi Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Firma informuje, że Perłowa Pijalnia Piwa mieszcząca się przy ul. Bernardyńskiej 15A codziennie w godz. 13 – 17 zaprasza potrzebujące osoby z Ukrainy na ciepły, bezpłatny posiłek. Informacja o tym jest przekazywana w mediach społecznościowych także w języku ukraińskim. Do skorzystania z tej formy pomocy zachęcane są w szczególności osoby, które znalazły schronienie w miejscach, w których nie mają zapewnionego ciepłego posiłku.

Z kolei Perła Sport Pub codziennie przygotowuje obiady dla osób, które znalazły się w punktach tymczasowego zakwaterowania prowadzonych w hali MOSIR im. Zygmunta Niedzieli oraz w hali sportowej przy Stadionie Lekkoatletycznym.

Odpowiadając na prośbę Urzędu Miasta w Lublinie Perła zakupiła 250 kompletów pościeli, koców i ręczników na potrzeby zlokalizowanych tu punktów noclegowych dla osób uciekających przed wojną.

- Zleciliśmy w trybie pilnym uszycie tej pościeli. Wcześniej udostępniliśmy też powierzchnię magazynową w naszym browarze przy ul. Bernardyńskiej na potrzeby zainicjowanej przez Urząd Miasta zbiórki darów na rzecz ukraińskich uchodźców. Z kolei na prośbę Caritas Archidiecezji Lubelskiej zakupiliśmy hurtową ilość konserw, które Caritas jednym z organizowanych przez siebie transportów dostarczy bezpośrednio na Ukrainę. Ponadto udzieliliśmy wsparcia rzeczowego Domowi Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, w którym również znaleźli schronienie  uchodźcy z Ukrainy - wylicza Andrzej Rutkowski.

Jak zapowiada, to nie koniec działań na rzecz uchodźców z Ukrainy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy