Reklama

Reklama

Lublin: Parkowanie będzie droższe? Miasto planuje podwyżki opłat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Parkowanie będzie droższe? Miasto planuje podwyżki opłat - Zdjęcie główne

Strefą płatnego parkowania objęty jest m.in. parking pod Archikatedrą Lubelską w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto planuje podwyższyć opłaty za postój w strefie płatnego parkowania. Ostateczną decyzję podejmą radni.

Reklama

Rada Miasta Lublin w trakcie najbliższej (8 września) sesji zamierza zmienić uchwałę w sprawie "ustalenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Lublin oraz wysokości opłat za postój i sposobu ich pobierania". W Lublinie w ramach strefy płatnego prakowania działają cztery podstrefy: A, B, C i D. W związku z tym opłaty za postoje będą wyższe niż dotychczas. Pójdą one w górę o 15 procent.

Przykładowo, jednorazowa opłata za pierwszą godzinę wzrośnie z 3.90 zł do 4,50 zł (podstrefa A), z 2.50 zł do 2.80 zł. (podstrefa B), z 2 zł. do 2.30 zł. (podstrefa C) i z 2 zł 2.30 zł. (podstrefa D). Zmianią się ceny wszystkich opłat, czyli opłaty jednorazowe za pierwszą, drugą, trzecią godzinę oraz za całą dobę, opłaty abonamentowe i oołaty zryczałtowane. Pełny wykaz proponowanych cen można znaleźć tutaj.

W projekcie uchwały podano też powód podwyżek.

- Przepisy ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych umożliwiają ustalenie stawki opłaty za pierwszą godzinę postoju w strefie płatnego parkowania w maksymalnej wysokości 0,15% minimalnego wynagrodzenia w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 września 2021 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Oznacza to, że podwyżka jest podyktowana wzrostem płacy minimalnej, która wynosi teraz 3010 zł.

Wysokość opłat to nie jedyne zmiany. Kierowcy będą mogli zapłacić za postój BLIK-iem, a do postrefy D zostanie wliczona ul. Prusa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy