Reklama

Reklama

Lublin: Ostatnia chwila na składanie wniosków do Zielonego Budżetu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ostatnia chwila na składanie wniosków do Zielonego Budżetu - Zdjęcie główne

Lublin: Ostatnia chwila na składanie wniosków do Zielonego Budżetu | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zbliża się ostatni dzień zgłaszania projektów do VI Zielonego Budżetu. Motyw tej edycji to #SkweryOdNowa.

Reklama

- Efekty zakończonej już V edycji Zielonego Budżetu, ogromna liczba zgłoszonych pomysłów i duże zaangażowanie mieszkańców w realizację Miejsc dla Ciebie, pokazały jak bardzo ważna jest zieleń w mieście. Liczymy, że w trwającym obecnie naborze wniosków będzie podobnie. Tym razem przyjrzymy się przestrzeniom już funkcjonującym, jak skwery, mini parki i zieleńce, które po latach użytkowania wymagają odnowy. Na wskazanie miejsc, które trzeba poddać rewitalizacji, by na nowo odkryć ich potencjał, czekamy do 14 grudnia - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

VI edycja Zieloneg Budżetu skupia się na niewielkich obszarach, które działają jako zieleń publiczna, ale wymagają remontu i odświeżenia, dlatego hasło to #SkweryOdNowa. Prace, włączając opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, zostaną zrealizowane w ciągu jednego, maksymalnie dwóch lat budżetowych.
 
- Może być to np. renowacja czy wymiana mebli miejskich na nowe – bardziej funkcjonalne, innym razem rekompozycja zieleni istniejącej i dodanie koloru w postaci kwitnących bylin oraz krzewów. Niektóre zieleńce wymagać będą usunięcia bądź remontu starej nawierzchni, co mieszkańcy sygnalizowali już we wnioskach zgłaszanych w poprzednich edycjach - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

W formularzu dostępnym na platformie e-usług, mieszkańcy są proszeni o podanie lokalizacji (zaznaczenie działki na mapie) oraz opisanie proponowanych zmian i udogodnień. Ważne jest uzasadnienie, dlaczego właśnie to miejsce warto poddać renowacji. Autorzy wniosku mają możliwość załączyć ewentualne inspiracje, rysunki czy pomysły.
 

Ocena formalna rozpocznie się 15 grudnia. Zespół Zadaniowy ds. Zielonego Budżetu, w skład którego wchodzą architekci krajobrazu z Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej, przedstawiciele innych wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Lublin, oceni pomysły i lokalizacje pod kątem możliwości ich realizacji.
 
- Weryfikowana będzie m.in. zgodność z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przebieg infrastruktury i własności działek. Wnioski, które przejdą pozytywnie ocenę formalną, zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który do realizacji wskaże najciekawsze pomysły. Kryteria oceny merytorycznej to m.in. dostępność i kontekst otoczenia, funkcjonalność, pomysłowość, innowacyjność, stopień zagospodarowania przestrzeni zielenią oraz liczba wniosków zgłoszonych do realizacji na terenie danej dzielnicy - dodaje Izolda Boguta.
 
Listę projektów wybranych do realizacji będzie znana w pierwszej połowie marca 2023 roku. Składanie wniosków rozpoczęło się 30 listopada na platformie e-usług i potrwa do 14 grudnia.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy