reklama
reklama

Lublin: Nowe Rady Dzielnic wybrane. Frekwencja na wyborach była mała

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Nowe Rady Dzielnic wybrane. Frekwencja na wyborach była mała - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaMieszkańcy wybrali nowych przedstawicieli do Rad Dzielnic. Frekwencja w wyborach wyniosła 5,87% w skali miasta. Najwyższą odnotowano w dzielnicy Szerokie, a najniższą na Kalinowszczyźnie. 
reklama

- Gratuluję nowo wybranym członkom Rad Dzielnic i wierzę, że przed nami czas owocnej współpracy w interesie miasta. Wspólnie z nowymi przedstawicielami Rad chcemy kontynuować Plan dla Dzielnic, który umożliwia spojrzenie na każdy z 27 obszarów miasta jednostkowo. Rady Dzielnic są bardzo ważnym elementem udziału mieszkańców w zarządzaniu Lublinem. To one decydują o wydatkowaniu części środków budżetu miasta, tym samym o prowadzonych remontach ulic, chodników czy jakości zieleni - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

reklama

Niedzielne (5 marca) wybory przebiegły spokojnie i nie odnotowano incydentów, które mogłyby zakłócić ich przebieg. Lokale wyborcze zamknięto zgodnie z planem o godzinie 20.00. Wyniki ustalono dla 25 dzielnic. W dwóch dzielnicach – Ponikwoda i Śródmieście – 6 marca zostały przeprowadzone losowania. Tutaj po dwóch kandydatów otrzymało taki sam wynik, od którego zależy uzyskanie ostatniego mandatu.
 
- W 32 obwodach głosowań nie przeprowadzono z powodu zgłoszenia się kandydatów w liczbie nie większej od liczby mandatów. Głosowań nie było w 3 z 27 dzielnic (Głusk, Stare Miasto i Za Cukrownią). Wówczas zgłoszeni kandydaci stali się bez głosowania wybranymi członkami rad dzielnic. Szczegółowe informacje o wynikach dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce poświęconej wyborom do Rad Dzielnic - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Wręczanie zaświadczeń o wyborze nowym członkom odbędzie się 14 i 15 marca. Na pierwszych posiedzenia rad członkowie złożą ślubowanie i wtedy obejmą mandaty, by pełnić nowe funkcje.
 
 
W Lublinie funkcjonuje 27 dzielnic, które powstawały z inicjatywy mieszkańców na przestrzeni kilkunastu lat. Rada Dzielnicy decyduje o przeznaczeniu środków z rezerwy celowej – specjalnie utworzonej w budżecie miasta na zadania zgłaszane przez jednostki pomocnicze – w wysokości 170 tys. zł na każdą z dzielnic (łącznie ponad 4,5 mln zł). To środki przeznaczane są głównie na drobne prace remontowo-modernizacyjne, jak: remonty dróg wewnętrznych, chodników i schodów, budowa placów zabaw, zieleńców, zagospodarowanie skwerów, remonty i modernizacja boisk i infrastruktury sportowej czy doświetlenia ulic.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama