Reklama

Reklama

Lublin: Nabór projektów do Zielonego Budżetu zakończony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nabór projektów do Zielonego Budżetu zakończony - Zdjęcie główne

Lublin: Nabór projektów do Zielonego Budżetu zakończony | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończył się nabór projektów do VI edycji Zielonego Budżetu. Mieszkańcy złożyli 44 wnioski dotyczące skwerów i terenów zielonych, które wymagają odnowy.

Reklama

- Zielony Budżet to ważne narzędzie partycypacyjne, dające możliwość zaplanowania zieleni przez samych mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, radom dzielnic, społecznikom i lokalnym liderom za poświęconą pracę i zaangażowanie w złożone projekty. Teraz nastąpi ich ocena formalna, a następnie merytoryczna - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
VI edycja Zielonego Budżetu ma skupiać się na skwerach i przestrzeniach, które działają od pewnego czasu, a wymagają odnowy, wymiany mebli miejskiej, dosadzenia roślin czy remontu nawierzchni.Zespół Zadaniowy ds. Zielonego Budżetu, w skład którego wchodzą architekci krajobrazu z Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej, przedstawiciele innych wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Lublin, oceni pomysły i lokalizacje pod kątem możliwości ich realizacji.
 
 
- Weryfikowana będzie m.in. zgodność z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przebieg infrastruktury i własności działek. Wnioski, które przejdą pozytywnie ocenę formalną, zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który do realizacji wskaże najciekawsze pomysły. Kryteria oceny merytorycznej to m.in. dostępność i kontekst otoczenia, funkcjonalność, pomysłowość, innowacyjność, stopień zagospodarowania przestrzeni zielenią oraz liczba wniosków zgłoszonych do realizacji na terenie danej dzielnicy - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Lista projektów, które przejdą ocenę formalną będzie gotowa w drugiej połowie stycznia 2023 roku, natomiast projekty wybrane do realizacji będą znane do połowy marca.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy