Reklama

Reklama

Lublin: Mini skwery i parki powstają w mieście

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mini skwery i parki powstają w mieście - Zdjęcie główne

Nowy skwer przy ul. Królowej Bony | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Kończy się realizacja Miejsc dla Ciebie, czyli mini skwerów i parków kieszonkowych z Zielonego Budżetu.

Reklama

W ramach V edycji programu Zielony Budżet odbyło się 11 spotkań z mieszkańcami w 10 dzielnicach, stworzono 11 wspólnie opracowanych dokumentacji projektowych, zrealizowano 9 skwerów kieszonkowych oraz powstały 3 dokumentacje wykonawcze do realizacji w 2023 roku.

- Do tematycznej edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy zgłosili niewielkie, nieurządzone przestrzenie i tereny zieleni w swoim najbliższym otoczeniu. Spośród wielu propozycji, po ich weryfikacji i ocenie, przystąpiliśmy do konsultacji społecznych i stworzenia koncepcji ich zagospodarowania zgodnie z pomysłami i potrzebami mieszkańców. Z końcem lata ruszyliśmy z realizacją prac. Staraliśmy się, aby każdej z zaproponowanych lokalizacji nadać indywidualny charakter i wysoką jakość - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

- Miejsca dla Ciebie wyróżniają się indywidualnymi rozwiązaniami, oryginalnymi meblami miejskimi i urządzeniami zabawowymi. Każde z tych skwerów wzbogaciliśmy o nowe egzemplarze bylin, traw ozdobnych, pnączy, krzewów i drzew. Niewielkie, niezagospodarowane placyki, zmieniliśmy w zielone, przytulnie urządzone przestrzenie, gdzie można z przyjemnością usiąść i odpocząć. Większość z nich jest już gotowa i cieszy się zainteresowaniem od chwili zamontowania pierwszych mebli - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.
 
 
W V edycji mieszkańcy zgłosili 75 pomysłów na stworzenie nowych Miejsc dla Ciebie. To niewielkie miejsca przeznaczone do odpoczynku wśród zieleni. Po ocenach: formalnej i merytorycznej, wyłoniono 12 miejsc w 10 dzielnicach miasta, które powstały przy ul. Wyżynnej, Krochmalnej, Szczytowej, Sławin, Judyma, Kunickiego, Królowej Bony oraz Misjonarskiej.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy