Lublin: Miasto szykuje się do rozbudowy kolejnej ulicy. Tym razem na Wrotkowie
Opublikowano:
Autor: Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
Z LublinaMiasto planuje rozbudowę ulicy w dzielnicy Wrotków. Ogłoszony przez Zarząd Dróg i Mostów przetarg dotyczy rozbudowy ul. Samsonowicza wraz z łącznikami i sięgaczami.
reklama
- Obok budowy ul. Kruszynowej, kolejnym zadaniem na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne jest rozbudowa ul. Samsonowicza. To istotne zadanie dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Wrotków, które pozwoli na rozbudowę istniejącej infrastruktury drogowej i poprawi jej komfort oraz bezpieczeństwo. Realizacja inwestycji zwiększy dostępność komunikacyjną oraz wpłynie na poprawę atrakcyjności terenów inwestycyjnych - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
Przetarg dotyczy rozbudowy ul. Samsonowicza na całym odcinku, tj. od budynku 1f (garaże) do budynku Samsonowicza 21 oraz od budynku Samsonowicza 29 do skrzyżowania z ul. Wapowskiego wraz z sięgaczami i drogami dojazdowymi od ul. Diamentowej. Łączna długość przeznaczonych do rozbudowy/przebudowy dróg wynosi ok. 2,3 km. W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki oraz zatoki postojowe.
- Zakres zadania obejmuje także przebudowę ul. Diamentowej, wzdłuż której powstaną obustronne dwukierunkowe drogi dla rowerów i nowe zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu ulic: Diamentowa – Energetyków – Samsonowicza drogowcy zbudują sygnalizację świetlną. Zadanie obejmuje także budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego. Do tego przebudowę przejdą też sieci: telekomunikacyjne, elektroenergetyczne, wodociągowe, trakcji trolejbusowej i kanalizacji sanitarnej, kolidujące z układem drogowym objętym inwestycją - informuje Justyna Gódź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin,
Inwestycja ma wpłynąć również na poprawę dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami, m.in. dzięki dostosowaniu do wymogów dotyczących szerokości chodników czy maksymalnych pochyleń podłużnych i poprzecznych. Dodatkowo w rejonie przejść dla pieszych zostaną obniżone krawężniki do poziomu „0”, co ułatwi przemieszczanie się m.in. osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Przejścia dla pieszych mają być bezpieczniejsze. Pojawiły się m.in specjalne wyświetlacze
Otwarcie ofert zaplanowano na 18 stycznia. Wykonawca będzie miał 17 miesięcy na budowę.
Miasto pozyskało na to dofinansowanie z VIII edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie ponad 28 mln zł.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.