Reklama

Reklama

Lublin: Miasto rozda pieniądze na kulturę i sztukę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto rozda pieniądze na kulturę i sztukę - Zdjęcie główne

Lublin: Miasto rozda pieniądze na kulturę i sztukę | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa nabór ofert do dwóch konkursów na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki.

Reklama

Do 12 grudnia można składać wnioski na dotacje w ramach zadania Dzielnice Kultury. Natomiast termin składania dokumentów na działania w ramach zadania Miasto Kultury to 3 stycznia 2023 roku.

- Mimo trudnej sytuacji finansowej kontynuujemy nasze programy Dzielnice Kultury i Miasto Kultury, zapraszamy więc do składania ofert zawierających pomysły na działania. Priorytetowe dla nas będą projekty wpisujące się w założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Chcemy, by młodzież miała szanse zaproponowania własnych działań kulturalnych i uczestniczenia w dedykowanych jej wydarzeniach. Zależy nam też, by organizacje pozarządowe stały się ważnym parterem Miasta, w tym kluczowym dla nas zadaniu - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, Ssportu i partycypacji.

Oferty w obu konkursach należy złożyć za pomocą platformy internetowej „WITKAC” i zarazem w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.

Program Dzielnice Kultury obejmuje przedsięwzięcia lokalne w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury, na których realizację Miasto przeznaczyło 550 tys. zł. Działania mogą obejmować w szczególności: realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej, działania integrujące mieszkańców, aktywizujące i włączające ich w czynne uczestnictwo w kulturze oraz wzbogacenie oferty wydarzeń artystycznych i kulturalnych prezentowanych w dzielnicach. dsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej lub integracji międzypokoleniowej. 

W ramach programu Miasto Kultury 2023 do rozdysponowania jest 750 tys. zł. Zgłaszane projekty kulturalne o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim lub międzynarodowym powinny podnosić jakość życia mieszkanek i mieszkańców Lublina. Preferowane będą projekty przygotowane przez młodzież, skierowane do młodzieży i aktywizujące młodych ludzi do działania na rzecz rozwoju kultury w Lublinie. Mogą one obejmować m. in. przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej lub integracji międzypokoleniowej, powinny włączać młodzież w życie kulturalne miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy