Reklama

Reklama

Lublin: Małe zwierzęta będą mieć kolejne domki w mieście

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Małe zwierzęta będą mieć kolejne domki w mieście - Zdjęcie główne

Lublin: Małe zwierzęta będą mieć kolejne domki w mieście | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lublinie pojawią się nowe schronienia dla drobnych zwierząt: domki dla jeży, hotele dla owadów oraz schrony dla nietoperzy.

Reklama

- Kontynuujemy działania na rzecz zwiększania populacji dzikich zwierząt w naszym mieście. Poprzez zakup kolejnych schronień chcemy stworzyć dla nich nowe miejsca siedliskowe i lęgowe oraz dogodniejsze warunki do życia w miejskim ekosystemie. Naszym celem jest także zbudowanie świadomości mieszkańców Lublina na temat prawidłowego postępowania z dzikimi zwierzętami oraz niezwykle ważnej roli, jaką odgrywają w mieście - wiele gatunków stanowi ogromne wsparcie w walce ze szkodnikami, takimi jak ślimaki czy uciążliwe owady - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
 
Kupiono 80 domków dla jeży, 70 hoteli dla owadów oraz 320 schronów dla nietoperzy. Dodatkowo, z myślą o wsparciu ptaków w zimiw, Miasto nabyło 200 karmników oraz tabliczki z zasadami ich dokarmiania. Zakup sfinansowano w ramach projektu VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Lublin przyjazny zwierzętom”.
 
- W najbliższych dniach rozpocznie się wydawanie artykułów. Domki dla jeży trafią do kilkudziesięciu zainteresowanych przedszkoli i szkół podstawowych, natomiast hotele dla owadów, schrony dla nietoperzy i karmniki dla ptaków pojawią się przy placówkach oświatowych oraz na terenach zarządzanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Dzięki środkom pochodzącym z Budżetu Obywatelskiego Miasto kupiło w tym roku też 200 budek lęgowych dla jerzyków, po które mogą zgłaszać się miejskie placówki oświatowe i zarządcy osiedli. Do rozdania jest jeszcze 50 schronień.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy