Reklama

Reklama

Lublin: Koncertem przywitają nowy rok akademicki. W centrum miasta zagrają studenckie zespoły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Koncertem przywitają nowy rok akademicki. W centrum miasta zagrają studenckie zespoły - Zdjęcie główne

Lublin: Koncertem przywitają nowy rok akademicki | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W związku z nowym rokiem akademickim, w centrum Lublina planowany jest koncert SIEMA ŻAKI!. Zagrają studenckie zespoły.

Reklama

1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. W związku z tym tego dnia o godz. 19.00 na Placu Litewskim odbędzie się koncert SIEMA ŻAKI! Impreza będzie prowadzona w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Koncert odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

- Lublin to bez wątpienia miasto studentów. Od października tysiące nowych osób będzie tworzyło społeczność naszego miasta. Czas studiów to również dobry moment na włączenie się w życie kulturalne, sportowe czy społeczne Lublina, szczególnie, że przygotowujemy się do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Mam nadzieję, że studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością wypełnią przestrzeń naszego miasta i wspólnie zrealizujemy bogaty program. Chcemy stworzyć młodym ludziom możliwości realizacji ich marzeń, różnorodnych pasji i aspiracji. Zapraszam serdecznie na koncert i wspólną muzyczną inaugurację roku akademickiego - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

W ramach koncertu wystąpią młode zespoły związane z ACKiM UMCS Chatka Żaka. Jako pierwszy na scenie wystąpi studencki zespół bębniarski W rytmie Chatki (godz. 19.20 – 19.40), potem zagra studencki ukraińsko-białoruski zespół muzyki alternatywnej Vucha (godz. 19.50 – 20.20). Następny punkt wieczoru to występ młodej etnojazzowej formacji Frustra, która jest stypendystą Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka 2021 (godz. 20.30 – 21.00). Ostatnim wykonawcą będzie The Helping Hand, międzynarodowa grupa studentów lubelskich uczelni, mająca w repertuarze utwory etniczne i popularne (godz. 21.10 – 21.40).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy