Reklama

Reklama

Lublin: Kierowcy jeżdżą za szybko po Sławinku. Mieszkańcy chcą zmian

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Kierowcy jeżdżą za szybko po Sławinku. Mieszkańcy chcą zmian - Zdjęcie główne

Kierowcy jeżdżą za szybko po Sławinku. Mieszkańcy chcą zmian | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy Sławinka uważają, że na jednej z ulic trzeba spowolnić ruch drogowy, bo kierowcy jeżdżą za szybko. O pomoc do władz miasta, w ich imieniu zwrócił się Marcin Nowak z Rady Miasta Lublina.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) napisał interpelację do władz miasta. Dotyczy ona spowolnienia ruchu kołowego na ul. Bohaterów Monte Cassino - na odcinku od al. Warszawskiej do ul. Czeremchowej. Zaznaczył, że o takiej konieczności dotarły do niego sygnały od mieszkańców dzielnicy Sławinek.

- Pragnę zauważyć, że pomimo tego iż arteria ta nie jest drogą główną, wielu kierowców traktuje ją jako taką, lekceważąc jednocześnie ograniczenie prędkości wynikające z przepisów ruchu drogowego. Problem potęguje ponadto znajdujące się na tej ulicy Przedszkole nr 15 i związane z tym zagrożenie bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do tej placówki - napisał Marcin Nowak.

Zaproponował, żeby na tym odcinku ulicy zbudować progi zwalniające, które wymusiłby na kierowcach redukcję prędkości, dodatnio wpływając na bezpieczeństwo pieszych. - Pragnę podkreślić jednak z całą wyrazistością, że jestem otwarty również na inne rozwiązania, które przyczynią się do rozwiązania niniejszego problemu - dodał wiceprzewodniczący.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy