Reklama

Reklama

Lublin: Cięższe samochody nie wjadą na dwie ulice na Zemborzycach? To prośba radnego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Cięższe samochody nie wjadą na dwie ulice na Zemborzycach? To prośba radnego - Zdjęcie główne

Ul. Modra w Lublinie | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina O wprowadzenie zakazu wjazdu samochodów powyżej 8 ton wagi, na ul. Letniskową i Modrą, poprosił Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Chodzi o wprowadzenie zakazu wjazdu pojazdów powyżej 8 ton na ulicę Letniskową i ul. Modrą. Ma to związek z planowanym ułożeniem nowej nawierchni na obu tych ulicach. 

Daniewski przypomniał, że na spotkaniu prezydenta Lublina z mieszkańcami, w ramach spotkań „Plan dla Dzielnic", mieszkańcy Zemborzyc złożyli prośbę oraz pisemny wniosek o poprawę jakości tych ulic, który spotkał się z pozytywną decyzją prezydenta.

- Biorąc pod uwagę, że ulice te nie posiadają właściwej podbudowy gwarantującej długie lata trwałości nowej warstwy, zasadnym jest ograniczenie wjazdu pojazdów wysokotonażowych. W przeciwnym razie dojdzie do szybkiego jej zniszczenia - napisał wiceprzewodniczący.  - Takie rozwiązanie zobowiąże kierowców, których pojazdy przekraczają dopuszczalne obciążenie, do wystąpienia każdorazowo do zarządcy drogi (ZDiM) o zezwolenie na wjazd. To z kolei ułatwi, w przypadku uszkodzenia nawierzchni, identyfikację właściciela pojazdu i umożliwi ewentualne żądanie odszkodowania.

Na koniec podkreślił, że na terenie Zemborzyc, leżących w granicach gminy Konopnica, taki zakaz obowiązuje od dawna.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy