Reklama

Reklama

Lublin: Chodnik w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego remontu? Zależy od radnych miejskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Chodnik w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego remontu? Zależy od radnych miejskich - Zdjęcie główne

Lublin: Chodnik w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego remontu? Zależy od radnych miejskich | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Jeśli radni miejscy zgodzą się, to w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego zostanie wyremontowany chodnik. O remont apelowała radna Monika Orzechowska.

Reklama

Radna miejska Monika Orzechowska (klub preyzdenta Krzysztofa Żuka) skierowała do władz miast interpelację. Dotyczy ona remontu chodnika wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego.

- Chodnik jest w bardzo złym stanie, utrudnia poruszanie się osobom starszym, niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami. Widoczne są liczne podniesienia płytek chodnikowych przez korzenie drzew. Chodnik jest elementem traktu komunikacyjnego łączącego ulicę Filaretów i Nadbystrzycką, a korzystają z niego nie tylko mieszkańcy osiedla Piastowskiego - opisuje Monika Orzechowska.

Dodała też, że remont jest odkładany od kilku lat, a mieszkańcy liczą na jego wykonanie. Dlatego poprosiła o szybką realizację remontu.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że w tym rok nie planuje się rozpoczęcia realizacji takiej inwestycji z uwagi na brak dostatecznych środków finansowych.

- Dodam, że zadanie polegające na przebudowie chodników w wyżej wymienionej ulicyzostało zgłoszone przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie do projektu budżetu miasta na rok2023 - informuje Artur Szymczyk. - Ostateczne rozstrzygnięcie o ujęciu zadania w budżecie zostanie podjęte na sesji Rady Miasta Lublin w grudniu 2022 r. w uchwale przyjmującej budżet na 2023 rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy