Reklama

Reklama

Lubelskie taksówki będą dodatkowo oznakowane? Decyzja na sesji Rady Miasta

Opublikowano: 26 stycznia 2021 14:42
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie taksówki będą dodatkowo oznakowane? Decyzja na sesji Rady Miasta - Zdjęcie główne

Lubelskie taksówki będą dodatkowo oznakowane? Decyzja na sesji Rady Miasta | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Taksówki w Lublinie będą mieć dodatkowe oznaczenia, w tym informacje o opłatach. W czwartek radni miejscy będą głosować nad uchwałą na ten temat.

Reklama

Na najbliższej (28 stycznia) sesji radni podejmą uchwałę "w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek oraz przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta Lublin". Wśród dodatkowych oznaczeń są: emblematy z numerem bocznym taksówki umieszczonym na białym tle (czarne cyfry), herbem miasta i napisem "Lublin", informacje o opłatach za usługi przewozowe, czyli taryfa pierwsza, druga i cena za godzinny postój oraz informacje dotyczące zasad przewozu osób taksówkami. 

Ma to związek z ustawą z 2019 roku. Zaproponowano w niej zmodyfikowanie pojęcia taksówki. Według nowych zapisów ustawowych taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego, za opłatą ustaloną na podstawie taksometru lub aplikacji mobilnej. 

- W związku z powyższym projekt uchwały w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek oraz przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta Lublin, powstał jako odpowiedź na nowe obowiązujące przepisy ustaw - czytamy w projekcie uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.