Reklama

Reklama

Lubelski senator będzie patrzył na ręce prokuratorom. Chodzi o kary za otwarcie biznesów

Opublikowano: 16 lutego 2021 15:11
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Print screen z Jacek Bury/Facebook

Lubelski senator będzie patrzył na ręce prokuratorom. Chodzi o kary za otwarcie biznesów | foto Print screen z Jacek Bury/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Jacek Bury - lubelski senator raz w tygodniu będzie składać zapytanie do Prokuratury w Lublinie o liczbę prowadzonych postępowań przeciwko przedsiębiorcom. Jego zdaniem karanie za otwarcie biznesu jest niedopuszczalne i skandaliczne.

Reklama

W zeszłym tygodniu portal internetowy Onet.pl informował, że dotarł do instrukcji Prokuratury Krajowej jaką przekazano prokuratorom regionalnym, w której nakazuje się śledczym m.in: "Do minimum ograniczyć postępowania sprawdzające i jak najszybciej wdrażać postępowania karne wobec wznawiających działalność przedsiębiorców". Chodzi o przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń pandemicznych, otworzyli biznesy np. w restauracjach przyjmują klientów na miejscu, choć zgodnie z obostrzeniami mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos.

Takiemu nakazowi sprzeciwia się Jacek Bury, lubelski senator współpracujący z Ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni. Jego zdaniem jest to sytuacja skandaliczna i niedopuszczalna z dwóch powodów. 

Po pierwsze sam fakt sterowania przez centralę prokuratorami jest domeną państw totalitarnych gdzie wymiar sprawiedliwości służy politykom do realizowania ich celów. A po drugie to kogo mają dotyczyć te działania śledczych - przedsiębiorców. Ludzi, którzy zostali zostawieni sami sobie w obliczu kryzysu i obostrzeń, bez żadnego realnego wsparcia. Dziś zamiast pomocy dostają kajdanki, za co? Za to, że są w tak ekstremalnie trudnej finansowej która wymusza na nich otwarcie swoich przedsiębiorstw. Mogą ich nie otwierać, ale wtedy nie będą mogli utrzymać swoich rodzin i pracowników - wyjaśnia Jacek Bury. 

Parlamentarzysta podkreśla, że "Trzeba też zapytać prokuratorów, czy chcą służyć Polsce, czy Ziobrze?".

Zapytać też należy dlaczego z taką determinacją Zbigniew Ziobro nie walczy z pedofilią wśród duchownych? Co zrobił z Jackiem Sasinem, który zdefraudował 70 mln zł z budżetu państwa? Co stało się z ludźmi, którzy robili biznes z handlarzem bronią kupując od niego fikcyjne respiratory? - pyta Bury. 

W opinii lubelskiego polityka polska władza woli karać niewinnych i bezbronnych przedsiębiorców. Senator apeluje jednocześnie, by zostawić przedsiębiorców w spokoju, bo chcą oni tylko uczciwie pracować, móc utrzymać swoje firmy, pracowników i rodziny.

Dlatego zapowiedział, że raz w tygodniu będzie składać zapytanie do Prokuratury w Lublinie o liczbę prowadzonych postępowań przeciwko przedsiębiorcom. Uważa, że takie patrzenie na ręce, może to ich powstrzyma. Równocześnie zapowiedział, że w najbliższym czasie na ulicach Lublina pojawi się laweta z banerem krytykującym działania polskich władz wobec przedsiębiorców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.