Reklama

Reklama

Oświetlenie nad Bystrzycą, plac zabaw przy Spokojnej. Zrealizują zaległe projekty z Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: 25 lutego 2021 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Miasta Lublin w tym roku zrealizuje projekty z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego. Jeden zakłada budowę oświetlenia nad rzeką Bystrzyca, a drugi modernizację placu zabaw przy ul. Spokojnej.

Reklama

- Zgodnie z obietnicą powracamy do realizacji zaległych projektów z Budżetu Obywatelskiego. Zatrzymanie ich wykonania wynikało z różnych przyczyn. Często były to ograniczenia finansowe związane z mniejszymi wpływami wywołanymi epidemią Covid-19. Dwa projekty, które decyzją Radnych Miasta Lublin zostały dziś uwzględnione w tegorocznym budżecie, są dla nas szczególnie ważne. Za ich stworzeniem i przyjęciem do realizacji stoi ogromne zaangażowanie lokalnych społeczności. Konsekwentnie dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty z Budżetu Obywatelskiego z poprzednich edycji - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
 
Projekt "Chodnikiem przez Bystrzycę” z V edycji Budżetu Obywatelskiego pierwotnie miał zostać zrealizowany w 2019 roku. W realizacji przeszkodziły kwestie dotyczące własności gruntów. Mimo to, opracowano dokumentację projektową na budowę oświetlenia od rzeki w kierunku ul. Rąblowskiej i wybudowano już oświetlenie ul. Rąblowskiej. Budowę kolejnego oświetlenie odłożono na później i zostanie ono zrealizowane teraz.
 
 
Projekt "Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Przedszkolu nr 5, Filia przy ul. Spokojnej 13 połączona z realizacją projektu budowy schodów i muru oporowego” to projekt z VI edycji BO. W realizacji przeszkodziły ograniczenia finansowe Miasta wywołane epidemią. Według autorek projektu istniejący plac zabaw nie spełnia standardów pod względem jakości, funkcjonalności i atrakcyjności dla dzieci, a brak możliwości bezpośredniego przejścia z budynku przedszkola na teren placu zabaw jest dodatkową trudnością dla dzieci pod względem samodzielności, samoobsługi i bezpieczeństwa. Wykonanie tych dwóch zadań równocześnie jest niezbędne dla polepszenia komfortu użytkowania placu zabaw przez dzieci.
 
Oba projekty zrealizuje Wydział Inwestycji i Remontów UM Lublin.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.