Reklama

Reklama

Lubelski Ratusz ogłosił konkurs w ramach programu "Miasto Kultury"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lubelski Ratusz ogłosił konkurs w ramach programu "Miasto Kultury" - Zdjęcie główne

Lublin realizuje program "Miasto Kultury" w ramach którego organizowane są różne wydarzenia | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Ratusz ogłosił konkurs na realizację zadań w ramach programu "Miasto Kultury w latach 2021-2023". Dzięki programowani organizowane są i różne wydarzenia kulturalne m.in. Noc Kultury.

Reklama

W Lublinie realizowany jest program "Miasto Kultury" w ramach którego wspierana jest działalność kulturalna i artystyczna, co jak podkreślają władze miasta - jest związane z rozwojem lubelskiego życia kulturalnego, powstaniem nowych instytucji, festiwali i inicjatyw i z ogromną aktywnością mieszkańców i twórców. Datego organizowane są różne wydarzenia np. "Studenckie Konfrontacje Filmowe", "Harmonie Starego Miasta", "Festiwal Tradycyji i Awangardy Muzycznej Kody", "Wielokulturowy Lublin - Festiwal Kultur Mniejszości", "Noc Kultury", "Inne Brzmienia - Wschód Kultury", "Jarmark Jagielloński", "Carnval Sztuk-Mistrzów" i "Ogólnopolski Festiwal Miłosników Fantastyki Falkon". 

Urząd Miasta ogłosił właśnie konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu kultury i sztuki pt. Miasto Kultury w latach 2021-2023. W ramach tego mają zostać zrealizowane przedsięwzięcia o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. 

- Oferent powinien zapewnić równy dostęp do realizowanych wydarzeń dla mieszkanek i mieszkańców Lublina bez względu na wiek, płeć, sprawność, pochodzenie oraz inne cechy indywidualne - czytamy w ogłoszeniu konkursu. 

W 2021 roku na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki zaplanowano w projekcie budżetu miasta kwotę 2,9 mln zł, w tym na program "Miasto Kultury" - 1,9 mln zł na co składa się z kolei 300 tys. zł na konkurs. Zaś w 2022 i 2023 roku kwoty wynoszą te odpowiednio: 650 tys.zł, 650 tys. zł i 300 tys. zł.

W konkursie mogą wziąć udział m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, spółki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy