45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwać od 3 do 14 sierpnia 2023 r. (kolumna chełmska od 1 sierpnia). To rekolekcje w drodze łączące trudy marszu z modlitwą. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Drogowskazy Nowego Człowieka”, a partnerem - Ruch Światło-Życie, który obchodzi swój jubileusz 50 lat istnienia w Lublinie.
- Ks. Franciszek Blachnicki, kiedy tworzył zręby formacyjne Ruchu Światło-Życie, mówił, że trzeba wychowywać nowych ludzi. W tym celu dał nam 10 drogowskazów, które mają doprowadzić nas przede wszystkim do świętości, ale z drugiej strony do tego, abyśmy byli zaangażowani społecznie - informuje Archidiecezja Lubelska.
Wyjście Pielgrzymki z Lublina zaplanowano na 3 sierpnia po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8.30. - Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów - podaje Archidiecezja Lubelska.
Zapisy w parafiach trwały do 26 lipca. Z kolei 27 lipca zaczęły się zapisy w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00. W tym roku jest te możliwość zapisów drogą elektroniczną.
CZYTAJ TAKŻE: Ruszyła 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Jej hasło to Drogowskazy Wiary. Część II (zdjęcia)
- Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Uwaga, autokary do 7 sierpnia będą dojeżdżały do grup I i II kolumny, a od 8 sierpnia do wszystkich grup. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną - dodaje Archidiecezja.
Do tego uruchomiona zostanie aplikacja dla pątników. - Będzie można wykorzystać ją zamiast informatorów, czyli książeczek mówiących, co dzieje się w danym dniu na pielgrzymce (w tym roku będą jeszcze wydrukowane). Aplikacja pokaże dokładnie, gdzie jest postój, gdzie jest nocleg, która grupa znajduje się w jakim miejscu - wyjaśnia Archidiecezja.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.