Lubelska Piesza Pielgrzymka wyszła z Lublina 3 sierpnia. Na Jasną Górę w Częstochowie dotarła 14 sierpnia. Partnerem pielgrzymki w tym roku był Ruch Światło-Życie, który obchodzi swój jubileusz 50 lat istnienia w Lublinie. Lubelskim pątnikom przyświecało hasło: „Drogowskazy Nowego Człowieka”. Uczestnicy pielgrzymki mieli do przejścia 320 km.
Trasę przeszło ponad tysiąc osób. Natomiast kolejne tysiące skorzystało z nowej formuły „pielgrzymuj, ile możesz”, gdzie codziennie na szlak pielgrzymkowy autokar dowoził z Lublina pielgrzymów, którzy mogli przejść jeden lub kilka dni. Najmłodszym pielgrzymem było 10-miesięczne dziecko, a najstarszą 92-letnia kobieta.
- Szczęśliwi i pełni wiary dotarli do Matki, cel został osiągnięty. Lubelska pielgrzymka tradycyjnie ostatniego znacznie się powiększyła, dotarli Ci, którzy chcieli choć przez chwilę tworzyć tę niezwykłą wspólnotę. Pątników tradycyjnie przywitał na Wałach jasnogórskich abp Stanisław Budzik, który także witał pielgrzymów na szczycie. Metropolita również przewodniczył Mszy św., która sprawowana była w intencjach kilku pielgrzymek, jakie dotarły dziś do Częstochowy. Na ołtarzu zostały złożone intencje duchowych pielgrzymów funduszu Idę z Tobą, te prośby przez całą trasę były omadlane przez pielgrzymów - informuje Archidiecezja Lubelska.
CZYTAJ TAKŻE: Wierni już na szlaku. Z Lublina wyruszyła 45. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [WIDEO, ZDJĘCIA - CZ. 2]
Lubelscy pielgrzymi świętowali też 35-lecie przyniesienia w pielgrzymce z Lublina na Jasną Górę, 7 metrowego, ważącego 600 kilogramów, metalowego krzyża. - W tym kontekście wspomniano pielgrzymów z 1988 roku i przewodnika grupy śp. ks. Jana Mazura. Ponieważ tamten został nadgryziony zębem czasu, dziś po zakończeni Mszy św. został poświęcony przez abp Stanisława Budzika nowy krzyż na placu przy Domu Pielgrzyma - podaje Archidiecezja.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.