Reklama

Reklama

Lubelska Giełda Staroci odbędzie się w grudniu? Marcin Nowak z Rady Miasta prosi o zgodę

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 09:23
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelska Giełda Staroci odbędzie się w grudniu? Marcin Nowak z Rady Miasta prosi o zgodę - Zdjęcie główne

Lubelska Giełda Staroci odbędzie się w grudniu? Marcin Nowak z Rady Miasta prosi o zgodę | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O zgodę na organizację giełdy staroci w tym miesiącu pod Zamkiem Lubelskim, apeluje Marcin Nowak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. Impreza nie dostała zgody z powodu m.in. możliwości rozprzestrzenienia się koronawirusa po całym kraju, bo wydarzenie ma wymiar ogólnopolski.

Reklama

Lubelska Giełda Staroci na swoim oficjalnym profilu Facebook niedawno poinformowała, że giełda mająca odbyć się 20 grudnia na Placu Zamkowym, nie otrzymała zgody na organizację. LGS udostępniła też pismo z odmową Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie na imprezę. Można w nim przeczytać, że wydarzenia są możliwie do organizacji, ale pod warunkiem, że odbędą się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odlełość, np. w formie online, o czym mówią jedne z epidemicznych obostrzeń. ZDM powołał się też na duże liczby zakażeń. Jako jeden z argumentów odmowy podano też fakt, że giełda jest ogólnopolskim wydarzeniem przyciągającym osoby spoza Lublina, więc mogłaby przyczynić się do ewentualnego rozprzestrzenienia się koronawirusa w całym kraju. 

- Bardzo nam przykro z tego powodu. Jednocześnie zapraszamy na kolejne Targi Staroci w Puławach które zorganizujemy 20 grudnia 2020 r.  Z Lublina to tylko pół godziny drogi. A wystawcy w większości to Ci co przyjeżdżają do Lublina - czytamy na Facebooku Lubelskiej Giełdy Staroci. 

Marcin Nowak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina poprosił o wydanie zgody na organizację giełdy staroci. Stwierdził, że nie rozumie, dlaczego sprzedawcy antyków w Lublinie zostali pozbawieni możliwości uczestnictwa w tej jednodniowej imprezie, mimo funkcjonowania podobnych giełd w innych miastach i to nawet w województwie lubelskim. Podkreślił, że skoro w tym samym czasie otwarte są targi, galerie handlowe i inne ogólnodostępne miejsca handlu, to zasadnym rozwiązaniem jest wydanie pozytywnej decyzji również w tym przypadku.

- W okresie przedświątecznym pozbawienie wystawców możliwości zarobkowania i mieszkańców miasta uczestnictwa w tej niezwykle popularnej imprezie, jest krzywdzące dla lokalnej społeczności i szkodzi wizerunkowi Lublina - napisał Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). 

Zaznaczył, że organizatorzy giełdy staroci zobowiązują się do zachowania reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa - Co czynią skądinąd przy organizacji wszystkich cyklicznych imprez - dodał Nowak.

Odpowiedzi jeszcze nie udzielono.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy